Facebook Google+ Twitter

Biegnij Warszawo 2011 już za nami

W niedzielę, 2 października odbyła się kolejna edycja akcji "Biegnij Warszawo". W tym roku na starcie stanęło 10 tysięcy uczestników, a chętnych było o wiele więcej.

Tak samo jak rok temu tegoroczne "Biegnij Warszawo" połączone było z akcją "Maszeruję Kibicuję". Biegacze mieli do pokonania dystans 10 kilometrów, zaś maszerujący mieli do pokonania odcinek o długości 5 kilometrów. Wszyscy biegnący ubrani byli w jednakowe koszulki koloru białego.

Zwycięzcą "Biegnij Warszawo" wśród mężczyzn został Etiopczyk z polskim paszportem Yared Shegumo z czasem 29:37. Tuż za nim uplasowali się Mariusz Giżyński (29:43) i Emil Dobrowolski (31:12).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Iwona Lewandowska (34:36), jako druga na metę przybiegła Anna Giżyńska (36:26), a trzecia była Matylda Szlęzak (36:45).

Wśród uczestników zarówno biegu jak i marszu było wiele sławnych osób m.in. olimpijczycy Jacek Wszoła, Robert Korzeniowski, Andrzej Supron czy Władysław Kozakiewicz. W biegu brał również udział Przewodniczący Komisji Sportu Rady m.st. Warszawa Paweł Lech, który w samych superlatywach wypowiadał się na temat tegorocznej edycji "Biegnij Warszawo". "Wspaniała pogoda i po raz kolejny świetnie zorganizowany bieg ! Biegnij Warszawo gromadzące na starcie ponad 13 000 uczestników także tych maszerujących to najlepsza promocja biegania i zdrowego stylu życia jaką można sobie wyobrazić! Oby w przyszłym roku organizatorzy zabezpieczyli 20 000 pakietów startowych bo w tym roku już na tydzień przed startem ich zabrakło!" - podsumował kandydujący do sejmu Paweł Lech.

Cieszy kolejna tak dobrze zorganizowana akcja w Warszawie. Okazuje się, że Warszawa to prawdziwe miasto sportu nie tylko patrząc na sławne drużyny piłkarskie, czy Stadion Narodowy. Miejmy nadzieję iż za rok chętnych będzie jeszcze więcej, a aktywne spędzanie czasu wejdzie w krew wszystkim mieszkańcom stolicy.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.