Facebook Google+ Twitter

„Biegnij - życie czeka!” - Święto Transplantacji w Centrum Zdrowia Dziecka

Współautorzy: Marta Wróbel

24 października będzie obchodzone Święto Transplantacji w Centrum Zdrowia Dziecka. Towarzyszyć mu będzie otwarta impreza sportowa połączona z piknikiem. Równolegle obchodzonę będzie 11-lecie dokonania pierwszego rodzinnego przeszczepu wątroby w tej placówce.

 / Fot. Wikimedia CommonsImpreza odbywa się pod hasłem „Biegnij - życie czeka!” i jej kluczowym elementem będzie chodzenie i bieganie nordic walking na dystansie 1,5 km.

Kolejną atrakcją tego dnia będzie gra terenowa „Nowe Życie”. Zabawa polegać będzie na wędrówce po szpitalnych podziemiach w poszukiwaniu kolejnych zadań i łamigłówek do rozwiązania, a wszystkie one dotyczyć będą problemów prawnych i etycznych związanych z
procesem przeszczepiania narządów. Będą też pytania o tkanki i narządy które można przeszczepiać, o zalety, wady i zagrożenia związane z oddaniem organów.

Podczas imprezy będzie można odwiedzić wiele stoisk tematycznych na których będzie można uzyskać porady ekspertów z IPCZD. Przewidziano też strefy-stoiska z zabawami i warsztatami dla dzieci i dorosłych. Swoje stoisko będą miały: dzielnica Wawer, Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji, Eko Cykl.

Wszelkie informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie Instytutu.

Organizatorem imprezy jest Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, Minister Zdrowia, Prezydent m. st. Warszawy oraz Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zawsze ciekawie i na aktualny bardzo potrzebny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.