Facebook Google+ Twitter

Bielan poda Torańską do sądu za wywiad w "Newsweeku"

"To jest tak, jak by Pan udzielał komuś wywiadu mając świadomość, że tekst ukaże się w poradniku dla dzieci, a opublikowany zostaje w piśmie dla pedofilów" - mówił Adam Bielan w programie Bogdana Rymanowskiego.

 / Fot. Bartek Syta/PolskapresseChodzi o głośny wywiad, który ukazał się w "Newsweeku", z którego wynika między innymi, że Lech Kaczyński lubił Donalda Tuska oraz, że Maria Kaczyńska przerywała czasami nocne spotkania swojego męża. Według Bielana, ostatnią wypowiedź już się wykorzystuje przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu w serwisie natemat.pl. Ma ona dowodzić, że Kaczyński był człowiekiem, który łatwo ulegał wpływom innych osób.

W ocenie byłego polityka PiS, Teresa Torańska powiedziała mu, że wywiad ukaże się w książce poświęconej katastrofie smoleńskiej za kilka lat. Wywiad został już opublikowany w Newsweeku, gdzie redaktorem naczelnym jest Tomasz Lis, co jest dla Bielana niebywałym skandalem.

Po pierwsze, według byłego posła PiS dziennikarka nie miała prawa go tam publikować, ponieważ wcześniej poinformowała go, że zamieści rozmowę w swojej książce. Po drugie wywiad w zmanipulowanej postaci opublikowany w gazecie prowadzonej przez Lisa, nabiera nowego kształtu, staje się orężem do ataku na Lecha Kaczyńskiego.

Według Bielana artykuł jest tak zamanipulowany, że całkowicie zniekształca prawdziwy obraz rozmowy. Europarlamentarzysta mówi, że w jej trakcie
prowadził spór z dziennikarką; bronił prezydentury Lech Kaczyńskiego. Torańska kompletnie pominęła ten fakt, i zbudowała tekst tendencyjnie dopierając kilka wypowiedzi.

Poza tym Bielan twierdzi, że Torańska kłamie. Dziennikarka stwierdziła, że czekała z autoryzacją tekstu kilka dni, ale z Bielanem nie było kontaktu. Co innego twierdzi polityk, który mówi, że poinformował dziennikarkę, że nie zgadza się na, publikację artykułu w takim kształcie: "Spotkałem się w pierwszym możliwym terminie z panią Torańską, 16 marca po posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, wcześniej informując ją telefonicznie, że podtrzymuję, iż nie wyrażam zgody na publikację tego rodzaju materiału szczególnie w tygodniku "Newsweek", na spotkaniu po raz kolejny potwierdziłem, że się nie zgadzam. Wysyłałem smsy, maile. Przez ostatnie 10 dni mnie unikała - mówi

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

zanim zaskrzeczysz, pomyśl
  • zanim zaskrzeczysz, pomyśl
  • 04.04.2012 20:41

No Nie Dzisiaj 14:21 "Jarosław jest konfliktowy i co ruszy wszystko psuje"

Nie powtarzaj po innych, jak papużka falista. Spróbuj pomyśleć samodzielnie.
Wiele znanych postaci z różnych dziedzin życia było konfliktowymi a nie ciapkami, i dzięki temu m.in. doszli nieraz do znaczenia i sukcesów.
O niejednej znanej postaci można powiedzieć, że dużo schrzaniła. Ale nie "wszystko", bo to będzie g.... prawda.
Jaroslaw stworzył silną partię, wygrał wybory (podwójnie) w 2005 r. i choć następne wybory przegrywał (prezydenckie z wynikiem o którym inni mogą pomarzyć) to jego partia, mimo zmasowanego ostrzału w większości proplatformianych mediów, nadal jest drugą partią w kraju.
To wcale nie mało a dla większości nigdy nie do osiągnięcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
oj, chłopie
  • oj, chłopie
  • 04.04.2012 20:04

@ Jacek: "skąd wiesz ,że śp Błasik nie miał promili we krwi ? Dlaczego nie wyleciał jak zabiło się 20 pilotów ? Kto zaniechał szkoleń"

Miał promile, no i co z tego? W raporcie nie ma, że chuchnął na pilota, aż ten się wykorbił razem z samolotem...
Nie wyleciał. żeby się nie zabić. Proste. A dlaczego Tusk nie poleciał z Kaczorem?
Kto wydał polecenie, żeby nie było szkoleń?
Kto nie chce, aby naukowcy z kilku uczelni w kraju nie podjęli własnego projektu zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej?
Kto i dlaczego nie dopuścił znanego profesora z USA do sekcji zwłok?
Dlaczego Moskwa do zbadania, mniejszej katastrofy, w której zginęli zwykli obywatele rosyjscy - poprosiła trzy państwa a po wypadku w Smoleńsku - żadnego i W-wa to potulnie zaakceptowala?

Nie zadawaj szczeniackich pytanek, strzel kielicha to ci się w głowie rozjaśni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 04.04.2012 15:40

mój wpis "myNaród Dzisiaj 15:27" powinien zostać poprzedzony słowami
"Jacek Dzisiaj 14:30
jeżeli jesteś polakiem, przeczytaj i się zastanów,
natomiast jeżeli jesteś rosyjskim agentem piszącym z ambasady, nie czytaj, odpuść sobie i dalej konsultuj postępowanie z rezydentem KGB."
słowa były ale jakoś wypadły. teraz wracają

teraz idzie właściwa treść
"nie wiem czy ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 04.04.2012 15:27

nie wiem czy miał czy nie miał.
ponieważ z nim nie piłem ani nie znam nikogo który pił, stwierdzam, że NIE MIAŁ.
PROBLEM LEŻY W CZYM INNYM.
1. w 1941 rosjanie mordują oficerów w katyniu i okolicy.Przyznają się? NIE!
to zrobili inni, niemcy.
2. w 199.. rosjanie wysadzają wieżowiec mieszkalny w centrum moskwy. mnóstwo ofiar. Przyznają się? NIE. winni czeczeńcy. początek wojny
3. 2010 rosjanie tak naprowadzają samolot,(na kursie i ścieżce), że musiał się rozbić, ze skrzydłami lub nie. y kto winny - nieprzeszkoleni i pijani polacy. rosjanie czyści.
4. 1939 niemcy mordują swoją załogę radiostacji gliwice. podrzucają zwłoki niemca przebranego w polski mundur. kto winny - polacy
5. rok 201-2011 w niemczech śmiertelnie zatruwa się od jakiejś zieleniny wiele osób. niemcy znajdują się winnych - pomidory z hiszpanii, czyli hiszpanie. dopiero po wielu tygodniach okazuje się, że to jakiś enerdowski chłoporobotnik podlewał kiełki zatrutym goownem.
6. 2012 prezydent niemiec wulff ustępuje ze stanowiska podejrzany o przekręt finansowy. Merkel i rząd niemiec nie wypowiadają się. milczą.
7. 2010 prezydent Polski ginie w bardzo podejrzanych okolicznościach w smoleńsku. co robi polski rząd sejm senat? ujadają jak wściekłe kundle, że winny Prezydent, potem Błasik, potem brzoza potem brak szkolenia czyli polacy.
czyś ty durniu to zrozumiał?
następna sprawa - gdy ginie tych 20 -Błasik był dopiero 1 m-c dowódcą.
Dlaczego miał odejść skoro przyszedł zrobić porządek po bandzie milera.
jeżeli myślisz, że comiesięczna zmiana dowódcy tylko z powodu np zatkanej latryny jest właściwa, to działasz na szkodę państwa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 04.04.2012 14:30

@ my Naród , a skąd wiesz ,że śp Błasik nie miał promili we krwi ? Dlaczego nie wyleciał jak zabiło się 20 pilotów ? Kto zaniechał szkoleń w 36 pułku ? Nie pisz tych łzawych tekstów bo nie masz racji .

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 04.04.2012 14:21

Z wywiadu wynika ,że śp Lech Kaczyński bardziej lubił Tuska niż brata Jarosława. Mieli też zbliżone cele polityczne. Jarosław jest konfliktowy i co ruszy wszystko psuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
magda
  • magda
  • 04.04.2012 14:09

Grzegorz Wink Dzisiaj 12:22
wyjątkowo pokrętna logika.
"wywiad. ... przedstawiał Lecha Kaczyńskiego w zdecydowanie dobrym świetle. "
skoro zdecydowanie dobre to dlaczego:"Myślę, że BIelan boi się co powiedzą w PiS'ie..."
no chyba, że zostanie wyjaśnione słowo zdecydowanie dobre i dla kogo?
wyjaśnij zatem co to znaczy zdecydowanie dobre światło o Lechu Kaczyńskim.
jeżeli to dobre światło o Lechu i on byłby zadowolony, to dlaczego Bielan ma się bać PiSu?
Tuska lubiło wiele osób, zwłaszcza gdy był duszą towarzystwa, kibolem i ćpunem i starannie ukrywał prawdziwy charakter. nocna zmiana to zmieniła.
czy może to dobre światło o Lechu jest dobre dla ciebie i PO-hołoty.
w tym przypadku powinien się bardzo bać jeżeli na coś liczy.

wyjaśnij to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałem ten wywiad. Moim zdaniem przedstawiał Lecha Kaczyńskiego w zdecydowanie dobrym świetle. Myślę, że BIelan boi się co powiedzą w PiS'ie na jego wypowiedzi o m.in. sympatii ś.p. prezydenta do Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka Wczoraj 23:29 -tak zwane "kopanie zwłok" (ukochany zwrot bywalca tego portalu) odbywałao się na wszystkich forach, portalach, płachtach papierowych i wszelkich innych nosnikach ówczesniej najbardziej aktualnej wiadomości. Zasygnalizuję kilka z nich, szczególnie "nasze",z w24:
link
link
http://www.polonia-w-austrii.at/wajda-o-pogrzebie-prezydenta-na-wawelu-niefortunna-decyzja/
link
http://www.tvn24.pl/4,251,8,8242077,0,0,forum.html
http://forum2.dziennik.pl/read.php?19,1762555,page=5
(http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,28959,wiadomosc.html)?
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,7766250,Mitologizowanie_tej_tragedii_jest_bardzo_niebezpieczne.html
http://portalwiedzy.onet.pl/2155121,10674,info.html
link
Plus całodobowe audycje wszystkich stacji radiowych i telewizyjnych z tysiącami wypowiedzi dziennikarzy i ich gości.

Żeby usatysfakcjonować mojego wielbiciela, który ma postrzeganie wybiórcze świadczące o wyjątkowej estymie do mojej osoby - muszę, dla uzupełnienia swojej zbrodniczej działalności dodać:
- 2 lata po katastrofie zaczyna się WYKOPYWANIE zwłok. Prowadzone są różne, bardzo słuszne badania. Nie znajduję jednak doniesień, aby we fragmentach ciał poskładanych niechlujnie do trumien eksperci znaleźli ślady substancji wybuchowych.
Wydaje sie, że rodziny pisowskie nie pytaja o takie ślady, bo oficjalne zaprzeczenie ich istnieniu mógłoby zachwiać poważnie jedynie słuszny pogląd na przyczyny tego nieszczęścia.
Odliczając "kopanych" i wykopywanych - rodziny 92 pozostałych ofiar pozwalaja spoczywać im w należnym każdemu zmarłemu spokoju. I bez względu na odległośc od domu - nie budują im pustch grobów dla wygody przy składaniu kwiatków.
To tyle w kwestii "kopania" "tańca na grobach" i wszelkich innych przejawów paranoicznego, wybiórczego oglądu świata.
Ps. Dysponuję gotowym, przeznaczonym dla policji kompletem stalkingowych wpisów. I nie wykluczone, że pokonując wreszcie wrodzone lenistwo, zaniosę wydruki tam, gdzie ich miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agata
  • agata
  • 04.04.2012 00:29

postępowanie Torańskiej wygląda mi na szytą grubymi nićmi PROWOKACJĘ DZIENNIKARSKĄ