Facebook Google+ Twitter

Bielecki: Jestem bezpartyjnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości

- Chciałbym żeby Warszawa inaczej wyglądała inaczej, żyła inaczej; żeby miała warszawskie tempo, a nie tempo które wprowadziła Gronkiewicz-Waltz - powiedział kandydat PiS na prezydenta Warszawy, w programie "Kropka nad i" Moniki Olejnik.

Czesław Bielecki / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiBielecki zapowiedział, że będzie chciał "wyzwolić energię warszawiaków". Zarzucił Hannie Gronkiewicz-Waltz opieszałość, dodając, że zmiany w Warszawie toczą się zbyt wolno. Jego zdaniem obecna prezydent nie potrafiła dokończyć wielu inwestycji. Wymienił między innymi budowę Mostu Północnego, obwodnicy śródmiejskiej czy Muzeum Sztuki Współczesnej.

Kandydat PiS odniósł się też do kwestii pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Według niego Gronkiewicz-Waltz chowała się za plecami urzędników i Kościoła i była niekompetentna, powołując się na zgodę konserwatora zabytków. "Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz w dziedzinie konserwacji zabytków nie jest osobą kompetentną. Ja, który przedłużyłem schody w Zachęcie, ja, który odbudowałem Pałac Pod Karczochem, jestem kompetentny". Zdaniem Bieleckiego nie można postawić pomnika na osi Pałacu Prezydenckiego, ale to nie konserwator zabytków jest w tej kwestii ostateczną instancją.

Czesław Bielecki jest architektem, publicystą i byłym politykiem AWS. Jego kandydaturę na prezydenta Warszawy zaproponowała prof. Jadwiga Staniszkis. Pomysł został podchwycony przez PiS. Bielecki nazwał się w programie Olejnik "bezpartyjnym kadnydatem Prawa i Sprawiedliwości".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wyszatczyło posłuchań jego wypowiedzi w "kropce nad i", by wyrobić sobie o nim najgorsze zdanie. Pewność siebie, zadziorność, wszechwiedza i wszechumiejętności, to jego bardzo zle atuty, jako kandydata na prezydenta stolicy. W języku niemieckim: "Grosser Mund und nichts dahinter".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta kandydatura to być może oznaka powrotu PIS-u do Gry. Fachowiec dobry merytorycznie lepszy od Poncyliusza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 28.09.2010 13:12

A co z PKiN rozwali go, czy ozdobi iluminacjami, jak che tego Gronkiewicz - Walc. Z ich obojga wolę jednak spokojnego i życzliwego każdemu, podkreślam, każdemu człowiekowi Olejniczka. Bo tamci tych, którzy zaliczani są do każdego, mają gdzieś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 28.09.2010 10:18

W pierwszym zdaniu wypowiedzi - populizm.
Jestem lepszy od niczego i od wszystkiego.
Nota: 0

Jeżeli pomnik pod pałacem będzie jego kartą przetargową, możemy być spokojni - zostanie tylko kandydatem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.