Facebook Google+ Twitter

Bielecki odchodzi z Pekao SA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-24 21:35

Jan Krzysztof Bielecki zrezygnował z funkcji prezesa banku Pekao SA. Były premier nie podał przyczyn dymisji.

 / Fot. Leszek Szymański /PAPJak podaje portal gazeta.pl Jan Krzysztof Bielecki mógł podjąć taką decyzję z powodów politycznych. Od pewnego czasu w mediach pojawiały się informacje, że Bielecki będzie chciał zastąpić na stanowisku premiera Donalda Tuska. Ten natomiast będzie mógł się spokojnie przygotować do kampanii prezydenckiej. Sam Bielecki, w jednym z wywiadów, przyznał, że być może powróci do polityki.

Portal wyborcza.biz informuje, że rezygnację ze stanowiska Bielecki złoży we wtorek. Będzie mógł odejść 11 stycznia 2010 roku, czyli na cztery miesiące przed końcem 6-letniej kadencji zarządu.

Jan Krzysztof Bielecki był prezesem Pekao S.A od 1 października 2003 roku. W 1991 roku był premierem polskiego rządu, a następnie członkiem Rady Ministrów ds. kontaktów z Europejską Wspólnotą Gospodarczą. Od listopada 1993 roku był dyrektorem i przedstawicielem Polski w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

Bank Pekao S.A to jeden z dwóch największych banków w Polsce (obok banku PKO BP). Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów wartościowych.


Źródło: gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.