Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1940 miejsce

Bielsko-Biała. Zalane ulice, podtopione domy

Od godziny siódmej rano strażacy interweniowali już ponad 80 razy. Większość zdarzeń dotyczyła udrażniania przepustów drogowych, wypompowywania wody z zalanych budynków użyteczności publicznej oraz budynków mieszkalnych.

 / Fot. Paweł JurzakO godzinie 7.30 na samochód osobowy zaparkowany przy ulicy Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej spadł konar drzewa. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Strażacy pocięli konar i zabezpieczyli teren prowadzonych działań.

O 9.00 w Rybarzowicach samochód osobowy marki Renault Scenic jadąc ulicą Wiklinową wpadł wraz z zawalającym się mostem  / Fot. Paweł Jurzakdo koryta rzeki. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd nie doznając obrażeń. Strażacy wydobyli samochód z koryta rzeki i zabezpieczyli teren działań. W czasie działań most w dalszym ciągu zawalał się utrudniając pracę ratownikom.

W większości gmin powiatu bielskiego kontrolowano wały przeciwpowodziowe. Dla przykładu w Hecznarowicach umacniano wały poprzez układanie worków z piaskiem i przeplatanie wikliną. W Zasolu Bielańskim strażacy bronią oczyszczalni ścieków dla gminy Wilamowice i Kozy w miejscu gdzie Soła łączy się z Wisłą. / Fot. Paweł JurzakW ciągu minionej doby bielska straż pożarna odnotowała 93 interwencje, w działaniach wzięło udział 39 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 200 druhów OSP. Wśród prowadzonych działań najwięcej zdarzeń dotyczyło udrażniania przepustów - 58 interwencji, wypompowywania wody z zalanych budynków mieszkalnych - 26 interwencji, kontroli wałów przeciwpowodziowych - 10 zdarzeń.

Dzisiaj od 6:00 rano strażacy z państwowej i wojskowej straży pożarnej zabezpieczali basen przy ulicy Startowej w Bielsku-Białej. W niektórych gminach powiatu bielskiego, gdzie interwencji związanych z intensywnymi opadami jest najwięcej zawiązują się sztaby powodziowe.

>Sponsorem artykułu jest JurzakBud

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.