Facebook Google+ Twitter

Biesiada Janowska

W sobotę, 29 sierpnia odbyła się już tradycyjnie „Janowska Biesiada” połączona z uroczystymi obchodami 30-lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo. Impreza odbywała się pod hasłem "Dzień uśmiechu".

Aktorzy teatru "Tęcza" / Fot. Fot. Wojtek HintzkePrzewidziano mnóstwo konkursów z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Nie zapomniano również i o dorosłych. W trakcie trwania imprezy oprócz konkursów, które odbywały się w parku janowskim, można było obejrzeć m.in. mecze piłki siatkowej reprezentantów poszczególnych jednostek osiedla. Jak zwykle były też rozstawione stoiska małej gastronomi i ognisko, w którym można było sobie upiec kiełbaski czy szaszłyki.

Biesiada rozpoczęła się konkursami dla najmłodszych i meczem piłki siatkowej. W każdym Chór świętojański przedstawił lżejszy repertuar niż zwykle. / Fot. Fot. Wojtek Hintzkekonkursie brała udział ogromna liczba chętnych, ponieważ właściwie każdy startujący mógł otrzymać jakieś nagrody. Był też występ teatru lalkowego "Tęcza" ze Słupska oraz przemarsz i występ orkiestry dętej pod dyrekcją Tadeusza Gruczy.

Na stoiskach obok sceny ulokowali się przedstawiciele towarzystwa "Pomóż Sąsiadowi" serwujący smaczną grochówkę w zamian za symboliczną opłatę. Można było też zasięgnąć porady medycznej czy sprawdzić stan swojego ciśnienia krwi.

Stawili się też członkowie stowarzyszenia "SAMA RAMA", którzy przybyli na swoich rowerach.

Publiczność dopisała. / Fot. Fot. Wojtek HintzkeMożna było posłuchać przebojów minionego 30-lecia w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Gdyni oraz posłuchać śpiewu "Chóru Świętojańskiego" z parafii Św. Jana z Kęt.

W trakcie przerwy w występie chóru dokonano uroczystego wręczenia nagród i medali dla zasłużonych członków i działaczy Spółdzielni.

Po występach muzyczno-wokalnych wręczono nagrody uczestnikom konkursu "Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy Janowa".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.