Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29781 miejsce

Bieszczady siedzą na ropie!

Polska może mieć złoże ropy zawierające 0,5 miliarda baryłek czyli 68 milionów ton tego surowca. Już teraz amerykańskie koncerny zainteresowane są inwestycjami w polską ropę.

Kiwon w Stanach Zjednoczonych. / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Oil_well.jpgSprawą zajęli się naukowcy z Państwowego Instytutu Geologicznego oraz naukowcy z Wielkiej Brytanii. Złoża ropy naftowej mają znajdować się w Bieszczadach, nasze złoże mające 68 milionów ton przyciąga inwestorów. Polska rocznie zużywa około 20 mln ton ropy. Większościowym akcjonariuszem złoża jest PGNiG, 24 procent ma niemiecka firma EuroGas.

Źródło: dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miło czytać takie informacje ale niestety są te złoża za małe by budować na nich naszą przyszłość , zdecydowanie bardziej obiecujące jest drążenie sprawy gazu w Polsce jak również produkcji benzyny z CO2 - prace trwają , mogą one zdecydowanie zmienić nasze uzaleznienie od importu ropy naftowej do Polski - pozostaje nam trzymać kciuki żeby się udało to wprowadzić w życie. Ale najwaznijsze w tym wszystkim jest to że zaczynamy wkońcu mysleć nad tym że trzeba coś w tej kwestii zrobić i szukać rozwiązań doprowadzających do samowystraczalności energetycznej oraz paliwowej - i to jest sukces "kryzysu" i jego dobra strona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.