Facebook Google+ Twitter

Big Air Bag w ten weekend po raz pierwszy w Polsce

Na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej ustawiona zostanie Big Air Bag służąca do freestyle’owej jazdy na nartach i snowboardzie.

Poduszka jest stałym elementem snowparków na całym świecie. W Polsce 13 lutego w Białce Tatrzańskiej pojawi się po raz pierwszy. Podczas jej polskiej premiery możliwości poduszki zaprezentują polscy freestyle'owcy.

Big Air Bag to ogromna pneumatyczna poduszka powietrzna ustawiona za kickerem, czyli skocznią usypaną ze śniegu, służąca do bezpiecznej nauki freestyle’u. Dzięki dwóm warstwom wewnętrznych poduszek, upadek na Big Air Bag jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny.

Choć niewątpliwie doświadczenie we freestyle'owej jeździe na nartach i snowboardzie ułatwia korzystanie z Big Air Bag, aby spróbować wskoczyć na poduszkę nie trzeba być profesjonalistą. Jak deklarują organizatorzy pobawić się na powietrznej poduszce może każdy, kto ma własny sprzęt i umie jechać na nim prosto (oraz spełnia wymogi regulaminu, który będzie dostępny przy stoku).

Big Air Bag jest jedną z atrakcji przygotowanych przez PKN Orlen w ramach miasteczka "Olimpijskie Mobilne Stop Cafe". Poza poduszką na stokach odbędą się zawody w slalomie i freestyle'u, a w pobliżu stoku funkcjonować będzie strefa kibica, skupiona wokół ciężarówki z naczepą przebudowaną na ruchomą restaurację. W strefie kibica, fani sportów zimowych będą mogli oglądać relacje z Igrzysk Olimpijskich w Vancouver na wielkich telebimach. Co więcej, na stokach pojawi się grupa hostess i instruktorów, którzy prezentować będą swoje umiejętności i prowadzą poranną rozgrzewkę.

Olimpijskie ruchome miasteczko wraz ze swoimi atrakcjami zawita do trzech tatrzańskich miejscowości.
Od 12-15 lutego będzie przy stoku Bania w Białce Tatrzańskiej, potem w Zakopanem przy stoku Harenda (od 17 do 20 lutego), a na końcu pojawi się w Witowie (22-25 lutego).

Mobilne Stop Cafe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.