Facebook Google+ Twitter

Big Book Festival nagrodzony dwiema Wdechami

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-03-03 19:00

Duży Festiwal Czytania odebrał dwie WDECHY dla Wydarzenia Roku przyznawane przez magazyn „Co Jest Grane“. Festiwal został nagrodzony przez jurorów, zwyciężył także w plebiscycie publiczności.

 / Fot. materiały organizatoraJurorzy nagrodzili Big Book Festival jako Wydarzenie Roku podkreślając, że jest to impreza zapewniająca mądre, otwarte rozmowy o literaturze, a robi to w sposób przenikliwy i bez zadęcia. Zarówno przez międzynarodowy program, jak i swoją wyjątkowość, oryginalność, które sprawiają, że Big Book Festival bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych festiwali literackich w kraju – napisano w uzasadnieniu werdyktu.

"W walce o Wdechę, Big Book Festival zmierzył się z poważną konkurencją, serialem ,,Artyści", festiwalem ,,Lado na Wsi" na Ujazdowie, Festiwalem Muzyki Klasycznej „Transkrypcje” na Placu Defilad oraz wystawą „Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia” w Królikarni. Z tych nominacji jury w składzie Anna S. Dębowska, Emilia Dłużewska, Magdalena Dubrowska, Piotr Guszkowski, Łukasz Kamiński, Paweł Mossakowski, Maciej Nowak, Izabela Szymańska, Anna Tatarska, Dorota Wyżyńska, Agata Żelazowska postawiło na festiwal literacki.

Choć pisarze i ich książki są ciekawi sami w sobie, to w dzisiejszych czasach nie wystarczy ich posadzić przed publicznością byle gdzie, by przykuć uwagę czytelników. Potrzebny jest klucz, pomysł. I tym właśnie kierowały się twórczynie festiwalu Anna Król i Paulina Wilk, powołując do życia Big Booka."

- Dziękujemy jurorom i czytelnikom. Wielka radość. Ta nagroda jest dla nas sygnałem, że próba stworzenia pierwszego w historii Warszawy międzynarodowego festiwalu czytania, która kilka lat temu wydawała się wyprawą z motyką na słońce, nie tylko się udała, ale też, że Big Book szybko stał się ważną i teraz wierzymy, że trwałą częścią życia tego miasta – powiedziały Anna Król i Paulina Wilk.

Piąta edycja Big Book Festival odbędzie się 23-25 czerwca 2017 r. W programie znajdzie się ponad 50 spotkań i happeningów. Tym razem międzynarodowemu festiwalowi czytania towarzyszy hasło: powrót do początku I back to beginning, a wszystkie jego wydarzenia odbędą w dawnych budynkach szkół przy ul. Emilii Plater 31.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.