Facebook Google+ Twitter

Big lift - kolejny etap budowy Stadionu Narodowego

Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa bardzo skomplikowana operacja podnoszenia konstrukcji dachu, czyli tzw. big lift. Jest to jedyny w swoim rodzaju proceder, ponieważ będzie to największa konstrukcja dachowa na świecie.

iglica / Fot. www.stadionnarodowy.pl/mat. nadesłany przez wydział prasowyDo stolicy przyjechało kilkudziesięciu specjalistów m.in. z Niemiec i Szwajcarii. Będą oni nadzorować cały proceder. Podczas big lift najważniejsze będzie zachowanie balansu, ponieważ liny muszą być podnoszone idealnie równo z każdej strony, inaczej może dojść do tragedii.

Jak donosi TVN Warszawa w tej chwili trwa pierwszy etap prac, który polega na wyciągnięciu iglicy z poziomu piwnic. Podnoszenie iglicy trwa w tempie kilku centymetrów na godzinę, ponieważ cała operacja musi być wykonywana bardzo precyzyjnie. Po jej zakończeniu pod iglicą znajdować się będą cztery olbrzymie telebimy.

Zakończenie wciągania iglicy musi odbyć się do 4 stycznia, ale prawodpodobnie stanie się to już pod koniec roku. Potem konstrukcja uzyska już swoją docelową wysokość. Następnym etapem będzie montaż biało-czerwonej zewnętrznej części elewacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.