Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22953 miejsce

Bijatyka w Gdyni. Meksykańscy marynarze starli się z kibicami Ruchu

Kibice Ruchu Chorzów razem z załogą meksykańskiego żaglowca rozpętali gwałtowną bójkę na plaży w Gdyni. Bijatyka rozegrała się w niedzielę po południu. Prawdopodobnie sprowokowało ją niekulturalne zachowanie Meksykanów.

 / Fot. PAP/Piotr PędziszewskiW niedzielę w Gdyni spotkały się dwie ekipy. Jedną z nich była załoga meksykańskiego żaglowca Cauhtemoc, który zawitał w mieście. Drugą – kilkusetosobowa grupa kibiców Ruchu Chorzów przybywająca, by dopingować swoją drużynę w meczu z Arką Gdynia.

Kibole, wchodząc na plażę, skutecznie wypłoszyli z niej większość wypoczywających. „Byli agresywni, ewidentnie szukali zaczepki i w efekcie skupili się na Meksykanach, których skopali, krzycząc "brudasy", "czarnuchy" i "mieszańce". Pomocy musiała udzielić im karetka” – mówi jeden ze świadków zajścia, cytowany przez trojmiasto.pl. Jak podaje trojmiasto.pl, „pseudokibice ganiali Meksykanów po całej plaży i nie tylko ich kopali, ale też rozbijali im na głowach butelki”.

Nie jest jednak pewne, czy ta wersja wydarzeń odpowiada rzeczywistości. Jak donosi RMF FM, bójka nie była spowodowana przez kibiców. Przebieg zajścia można dokładnie odtworzyć na podstawie nagrań z monitoringu. W serwisie rmf24.pl czytamy, "że meksykańscy marynarze w niekulturalny sposób zaczepiali młode kobiety i obrażali plażujących kibiców. Po kilku minutach jeden z nich nie wytrzymał i odepchnął Meksykanina. Wtedy rozpoczęła się szamotanina". Meksykanie mieli być bardziej agresywni, a jako broni używać butelek z utrąconym dnem.

Radny Chorzowa, Ryszard Sadłoń, cytowany przez portal narodowcy.net, dodaje: "Kilkunastu Meksykanów ruszyło na kibiców z ostrymi narzędziami i butelkami, bo myśleli, że jest ich mało. Do tego kibice nie mieli żadnego uzbrojenia. Przeliczyli się, bo kibice akurat się zbierali i było ich coraz więcej. Każdy kto zna kibiców wie, jak podziałała na nich wieść, że kolegę trafiono nożem, rozrywając mu wnętrzności. Nawet chuligani chodzący na mecze uznają za honorowe walki bez użycia niebezpiecznych narzędzi".

Obserwujący zajście plażowicze wezwali na miejsce policję. Ta ustawiła kordon składający się z około 20 radiowozów obok Teatru Muzycznego i odprowadziła kibiców do podstawionych autobusów. Na przesłuchania zabrano 10 uczestników bijatyki. Trzy osoby zostały zatrzymane. W wyniku bijatyki ucierpiało kilka osób, jedną z nich, z raną kłutą, pozostawiono na obserwacji w szpitalu.

„Kilkanaście osób już zostało doprowadzonych do komendy policji. Trwają przesłuchania” – powiedziała wczoraj Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, cytowana przez trojmiasto.pl. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, opierając się głównie na zapisach monitoringu. Podinspektor Adam Gruźlewski z policji w Gdyni dodał: "W tej chwili policjanci pracują nad sprawą, ale od rana trwają przesłuchania wszystkich marynarzy. Jedna z informacji, jaką posiadamy, mówi o tym, że na początku zdarzenia doszło do bójki jeden na jednego. Inna natomiast, że kibice stanęli w obronie kobiet. Ale by to potwierdzić, muszą zakończyć się wszystkie przesłuchania". Razem z policjantami zapisy z monitoringu przegląda też konsul Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję ,że wśród tych kilku jest p Bąk do którego kierowany był komentarz.
Ja znam kilkaset kibiców , którzy nie używają argumentów za to fantastycznie kibicują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartłomieju zastanawia mnie ten twój samogwałt telewizją tvn :)

Nie wiem kto zaczął, ale kibolska libacja na plaży to terror na turystach.
Ewidentnie zawiniła policja.
Słuchałem wypowiedzi Tomaszewskiego posła PiS w TVN (brrrr ) i....... powiedział, że mimo tego, że prezentuje inna opcje polityczną, rękami i nogami podpisuje się pod eliminacją takich ''terrorystów stadionowych'' ( cytat z Tomaszewskiego) ja ci na plaży. Powiedział, że to nie są kibice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto.
Znam kilku kibiców i wiem jedno: potrafią rozmawiać używając argumentów. W przeciwieństwie do Pani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tvn prawie przyznał w faktach, że możliwe że to Meksykanie zaatakowali (mówiąc jedynie, że są takie głosy, bo to tylko nagranie monitoringu a to w tym przypadku mierny dowód - wiadomo przecież, że nagrania monitoringu są pełnoprawnym i uznawanym dowodem tylko przeciw środowiskom prawicowym) ale nagle, jak powiedziała Pochanke, "NIEWAŻNE KTO ZACZĄŁ". (Następnie obowiązkowy odcinek z cyklu Przygody Katarzyny W.)

A potem jak ktoś w twarz klepnie Miecugowa czy innego Durczoka to kwik wznoszą że wolne media atakują.

Rzecznik policji racjonalnie nie feruje wyroków bez zbadania dowodów i zeznań podczas gdy minister spraw wewnętrznych grzmi, że kiboli trzeba izolować, używajac przy tym prostackiej retoryki pana Bartoszewskiego.

Aż człowieka skręca, że takie cyrki odchodzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Chorzowa do Gdyni ma popołudniowy mecz przyjeżdża się rano.
Jeśli to jest letni, plażowy dzień - oczekuje się na mecz na plaży.
Normalnie policja "pilotuje" kilkudziesięcioosobowe grupki kibiców dbając o porządek.
W Gdyni rozum się opalał, ale na innej niż kibice Ruchu Chorzów plaży...
Bardzo duża grupa kibiców została pozostawiona sama sobie, piła piwo, śpiewała stadionowe pieśni i odpalała race na publicznej plaży bez dozoru choćby jednego "Borewicza".
Nie wiem czy Meksykanie zawinili, wiem, że wcześniej plaża stała się "stadionowa" i nikt tego nie kontrolował.
Policja nie dała rady... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo serdecznie gratuluję zadowolenia z poparcia PiS przez chuliganów plażowo -stadionowych . To jest wyjątkowo " wygodne " środowisko dla tej partii . Dysponują siłą pięści i wulgaryzmów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gazeta Wyborcza nazywana też "g...wnem" (od poziomu merytorycznego) na pierwszej stronie pisze "KIBOLSKI TERROR" i lamentuje jak to kibole atakuja nie tylko na stadionach. Nagonka na niewygodne środowiska trwa w najlepsze, a to tylko dzięki temu że Tuska nie popierają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skandaliczne zachowanie polskich mediów. Tak jak napisał pan Chorążewicz, jeszcze nikt nie wie jak wyglądało zajście, a media już osądziły. Wszyscy pisali o masakrze polskich kiboli, o tym, że to oni sprowokowali i pobili marynarzy. Nie obyło się bez określeń "rasistowski atak", komentarzy o tym, że Meksykanów zaatakowano, bo to obcokrajowcy.

TVP, TVN i inne telewizje fałszowały obraz na potęgę. W materiałach wideo, wszystkie są wciąż dostępne, o zdanie pytali tylko Meksykanów. Z góry uznali, że winni muszą być kibice. Takich przekłamań, łgarstwa i oszustwa, nawet jak na nasze media, już dawno nie widziałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.