Facebook Google+ Twitter

Bijatyka w Gdyni. Meksykańscy marynarze starli się z kibicami Ruchu

Kibice Ruchu Chorzów razem z załogą meksykańskiego żaglowca rozpętali gwałtowną bójkę na plaży w Gdyni. Bijatyka rozegrała się w niedzielę po południu. Prawdopodobnie sprowokowało ją niekulturalne zachowanie Meksykanów.


Do sprawy odniósł się prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Wyraźnie potępił zajście, spodziewając się surowego ukarania jego sprawców. Wydał nawet stosowne oświadczenie: „W związku z brutalną napaścią kilkusetosobowej grupy pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów, na gości naszego miasta - członków załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku - "Cuauhtemoc" podczas ich wypoczynku na plaży w Gdyni, w niedzielę 18 sierpnia 2013 r. - wyrażam najwyższe oburzenie, sprzeciw i oczekiwanie surowego ukarania wszystkich sprawców.
Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie."

Oświadczenie wydał także Ruch Chorzów. Na swojej stronie internetowej opublikował wczoraj komunikat następującej treści: „Ze smutkiem i ubolewaniem przyjęliśmy informację o przykrym incydencie, do którego doszło dziś po południu na plaży w Gdyni.

Grupa osób sympatyzujących ponoć z naszym klubem wdała się w bójkę z załogą meksykańskiego żaglowca, który zacumował w gdyńskim porcie. Pragniemy zdecydowanie odciąć się od aktów agresji i przemocy, które miały dziś miejsce i mamy nadzieję, że ani klub, ani jego prawdziwi kibice nie będą w żaden sposób utożsamiani z tymi wydarzeniami. Od wielu lat z zaangażowaniem propagujemy pozytywny i zgodny z literą prawa doping i inicjujemy kampanie społeczne popularyzujące futbol. Niestety, szeroko opisywane przez media, negatywne zachowanie grupy pseudokibiców nie tylko godzi w dobre imię klubu, ale także stawia w złym świetle całe środowisko piłkarskie. Jesteśmy przekonani, że prawdziwi fani naszej drużyny, to osoby odpowiedzialne, które koncentrują się na wspieraniu zawodników w walce o zwycięstwo i zdają sobie doskonale sprawę, że niewłaściwe i karygodne zachowanie może nadszarpnąć pozytywny wizerunek klubu i odwrócić uwagę od tego co jest istotą futbolu, czyli sportowej rywalizacji na boisku”.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Jeśli chodzi o to kto jest winny, kto pierwszy zaczął i jaki był powód bójki, to słuchając świadków, doniesień prasy, można rzec, że na dwoje babka wróżyła.
Rozumiem staropolskie "gość w dom, Bóg w dom" ale jak wiemy z goścmi bywają również kłopoty.
Polecam artykuł " hiszpańscy kibice zaatakowali kibiców z Polski"

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jakieś międzynarodowe zawody nabijania w butelkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mecz przyjaźni: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby ktoś miał ochotę posłuchać, co na ten temat na konferencji prasowej mówił Kapitan i Prezydent Gdyni, to zapraszam do lektury: link

A tu zdjęcia z tego pięknego żaglowca, dla ukojenia nerwów: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=4ubKkrEXY5g

tym razem to nie jest bezpodstawne oskarżanie kibiców wyraźnie widać jak atakują szarżą na stojącą grupkę Meksykanów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakich nagrań? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety z nagran monitoringu wynika że to kibice zaatakowali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co innego jest ogólna ocena kibiców, a co innego ta sytuacja. Nie znając szczegółów już oceniono, kto jest winny. A potem okazuje się, że jest inaczej.

Najprawdopodobniej winna jest policja, bo skoro alkohol się tam lał, to powinna zareagować. Media jednak od początku chciały skazać kibiców. Gdyby nie monitoring pewnie byłoby tak do teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk
"Tomku, jak chce się coś krytykować to wypada to najpierw zobaczyć :) Warto poznać kilka różnych relacji żeby wyrobić sobie zdanie."

Warto być z rodziną na plaży, na której zaległ "Klub Kibica"...
Był Pan kiedyś?
A może podróżował Pan z żoną i z dzieckiem tramwajem w "towarzystwie" intelektualnie nieswawolnej młodzieży faworyzującej opcję sportowej fascynacji tylko jednym klubem sportowym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, jak chce się coś krytykować to wypada to najpierw zobaczyć :) Warto poznać kilka różnych relacji żeby wyrobić sobie zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.