Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22341 miejsce

Bijatyka w Gdyni. Meksykańscy marynarze starli się z kibicami Ruchu

Kibice Ruchu Chorzów razem z załogą meksykańskiego żaglowca rozpętali gwałtowną bójkę na plaży w Gdyni. Bijatyka rozegrała się w niedzielę po południu. Prawdopodobnie sprowokowało ją niekulturalne zachowanie Meksykanów.

 / Fot. PAP/Piotr PędziszewskiW niedzielę w Gdyni spotkały się dwie ekipy. Jedną z nich była załoga meksykańskiego żaglowca Cauhtemoc, który zawitał w mieście. Drugą – kilkusetosobowa grupa kibiców Ruchu Chorzów przybywająca, by dopingować swoją drużynę w meczu z Arką Gdynia.

Kibole, wchodząc na plażę, skutecznie wypłoszyli z niej większość wypoczywających. „Byli agresywni, ewidentnie szukali zaczepki i w efekcie skupili się na Meksykanach, których skopali, krzycząc "brudasy", "czarnuchy" i "mieszańce". Pomocy musiała udzielić im karetka” – mówi jeden ze świadków zajścia, cytowany przez trojmiasto.pl. Jak podaje trojmiasto.pl, „pseudokibice ganiali Meksykanów po całej plaży i nie tylko ich kopali, ale też rozbijali im na głowach butelki”.

Nie jest jednak pewne, czy ta wersja wydarzeń odpowiada rzeczywistości. Jak donosi RMF FM, bójka nie była spowodowana przez kibiców. Przebieg zajścia można dokładnie odtworzyć na podstawie nagrań z monitoringu. W serwisie rmf24.pl czytamy, "że meksykańscy marynarze w niekulturalny sposób zaczepiali młode kobiety i obrażali plażujących kibiców. Po kilku minutach jeden z nich nie wytrzymał i odepchnął Meksykanina. Wtedy rozpoczęła się szamotanina". Meksykanie mieli być bardziej agresywni, a jako broni używać butelek z utrąconym dnem.

Radny Chorzowa, Ryszard Sadłoń, cytowany przez portal narodowcy.net, dodaje: "Kilkunastu Meksykanów ruszyło na kibiców z ostrymi narzędziami i butelkami, bo myśleli, że jest ich mało. Do tego kibice nie mieli żadnego uzbrojenia. Przeliczyli się, bo kibice akurat się zbierali i było ich coraz więcej. Każdy kto zna kibiców wie, jak podziałała na nich wieść, że kolegę trafiono nożem, rozrywając mu wnętrzności. Nawet chuligani chodzący na mecze uznają za honorowe walki bez użycia niebezpiecznych narzędzi".

Obserwujący zajście plażowicze wezwali na miejsce policję. Ta ustawiła kordon składający się z około 20 radiowozów obok Teatru Muzycznego i odprowadziła kibiców do podstawionych autobusów. Na przesłuchania zabrano 10 uczestników bijatyki. Trzy osoby zostały zatrzymane. W wyniku bijatyki ucierpiało kilka osób, jedną z nich, z raną kłutą, pozostawiono na obserwacji w szpitalu.

„Kilkanaście osób już zostało doprowadzonych do komendy policji. Trwają przesłuchania” – powiedziała wczoraj Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, cytowana przez trojmiasto.pl. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, opierając się głównie na zapisach monitoringu. Podinspektor Adam Gruźlewski z policji w Gdyni dodał: "W tej chwili policjanci pracują nad sprawą, ale od rana trwają przesłuchania wszystkich marynarzy. Jedna z informacji, jaką posiadamy, mówi o tym, że na początku zdarzenia doszło do bójki jeden na jednego. Inna natomiast, że kibice stanęli w obronie kobiet. Ale by to potwierdzić, muszą zakończyć się wszystkie przesłuchania". Razem z policjantami zapisy z monitoringu przegląda też konsul Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Jeśli chodzi o to kto jest winny, kto pierwszy zaczął i jaki był powód bójki, to słuchając świadków, doniesień prasy, można rzec, że na dwoje babka wróżyła.
Rozumiem staropolskie "gość w dom, Bóg w dom" ale jak wiemy z goścmi bywają również kłopoty.
Polecam artykuł " hiszpańscy kibice zaatakowali kibiców z Polski"

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jakieś międzynarodowe zawody nabijania w butelkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mecz przyjaźni: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby ktoś miał ochotę posłuchać, co na ten temat na konferencji prasowej mówił Kapitan i Prezydent Gdyni, to zapraszam do lektury: link

A tu zdjęcia z tego pięknego żaglowca, dla ukojenia nerwów: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=4ubKkrEXY5g

tym razem to nie jest bezpodstawne oskarżanie kibiców wyraźnie widać jak atakują szarżą na stojącą grupkę Meksykanów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakich nagrań? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety z nagran monitoringu wynika że to kibice zaatakowali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co innego jest ogólna ocena kibiców, a co innego ta sytuacja. Nie znając szczegółów już oceniono, kto jest winny. A potem okazuje się, że jest inaczej.

Najprawdopodobniej winna jest policja, bo skoro alkohol się tam lał, to powinna zareagować. Media jednak od początku chciały skazać kibiców. Gdyby nie monitoring pewnie byłoby tak do teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk
"Tomku, jak chce się coś krytykować to wypada to najpierw zobaczyć :) Warto poznać kilka różnych relacji żeby wyrobić sobie zdanie."

Warto być z rodziną na plaży, na której zaległ "Klub Kibica"...
Był Pan kiedyś?
A może podróżował Pan z żoną i z dzieckiem tramwajem w "towarzystwie" intelektualnie nieswawolnej młodzieży faworyzującej opcję sportowej fascynacji tylko jednym klubem sportowym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, jak chce się coś krytykować to wypada to najpierw zobaczyć :) Warto poznać kilka różnych relacji żeby wyrobić sobie zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.