Facebook Google+ Twitter

BikeMaraton. W Zakopanem na rowerach zmierzą się z górami

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-07-06 08:51

Są takie maratony, które poruszają serca uczestników, o których myśli się przez cały rok, czekając na możliwość zmierzenia się z trudną, ale i piękną trasą.


AKPADystans Mega w Kościelisku będzie miał 52 km i blisko 1600 m przewyższenia. Dystans Giga, czyli trzy rundy - to w sumie 97 km i 2950 m podjazdów. Najwyższy punkt na trasie i jednocześnie całego BikeMaraton - Magura Witowska ma 1233 m n.p.m.

W niedzielę o godz. 11 ze stadionu biathlonowego w Kościelisku wyjadą zawodnicy tegorocznej edycji maratonów rowerowych Intel Powerade BikeMaraton. Rozpoczną podjazdem na Butorowy Wierch, żeby następnie szlakiem Powstańców Chochołowskich zjechać do Chochołowa, gdzie peleton przejedzie między zabytkowymi góralskimi chatami.
Kolejny mozolny podjazd wiódł będzie na Magurę Witowską. Zawodników po drodze czeka przeprawa przez górski potok Siwą Wodę. Następnie trasa znów prowadzi pod górę, ostatnim podjazdem na rundzie po raz drugi na masyw Butorowego Wierchu.
Trasa jest średniotrudna, ale w przypadku intensywnego deszczu staje trudna. Rekompensują to jednak przepiękne widoki na Tatry.

- Są takie maratony, które poruszają serca uczestników, o których myśli się przez cały rok, czekając na możliwość zmierzenia się z trudną, ale i piękną trasą - mówi Dorota Oraczewska z Agencji BiS. - Takim maratonem jest maraton w Kościelisku, który w tym roku zostanie rozegrany po raz trzeci a już zdążył stać się legendą! Trud ponoszony przez maratończyków podczas zdobywania kolejnych podjazdów rekompensuje wspaniała panorama Tatr.

Maraton w Kościelisku jest ważny dla tych, którzy zbierają punkty w klasyfikacji generalnej Intel Powerade Bikemaraton.
- To siódma z kolei eliminacja i od kolejnego wyścigu najsłabsze wyniki będą odrzucane. Tym bardziej warto wystartować i postarać się dać z siebie wszystko. Górskie zmagania sprzyjają zwiększaniu przewagi nad rywalami - zachęca przedstawicielka Agencji BiS.

Halina Kraczyńska - Gazeta Krakowska
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.