Facebook Google+ Twitter

Bilans lotniczych katastrof w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-29 12:19

W ostatni weekend Polskę obiegła informacja o katastrofie awionetki w Krakowie. W ciągu ostatnich miesięcy wydarzyło się kilka wypadków lotniczych. Czy latanie samolotem jest niebezpieczne?

Air Show Radom / Fot. PAP Piotr Polak26 czerwca, tuż po zakończeniu VI Małopolskiego Pikniku Lotniczego, Cessna 172 spadł między osiedlami Oświecenia a Tysiąclecia w parku Tysiąclecia, w Krakowie. Na razie nie są znane przyczyny katastrofy. Badane są różne teorie. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Samolot spalił się całkowicie. Śmiertelną ofiarą wypadku był 46-letni, doświadczony pilot.

W ciągu ostatnich lat w Polsce wydarzyło się wiele podobnych katastrof.

31 marca 2009 r.

Trzy miesiące temu na Pomorzu rozbił się samolot wojskowy An-28 Bryza-2RF. Do katastrofy doszło na lotnisku wojskowym Gdynia - Babie Doły. Wówczas, podczas lotu szkoleniowego śmierć poniosła cała czteroosobowa załoga. Nie ustalono jeszcze przyczyn katastrofy.
Komunikat Gdańskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

27 lutego 2009 r.

Katastrofa śmigłowca bojowego MI-24 w Szadłowicach. Śmigłowiec, należący do 49. Pułku Śmigłowców bojowych, wykonywał lot szkoleniowo-bojowy przed misją w Afganistanie. W katastrofie zginął operator, porucznik Robert Wagner. Został pośmiertnie awansowany do stopnia kapitana.
Informacja z „Dziennika”.

17 lutego 2009 r.

Katastrofa śmigłowca ratunkowego MI-2 przy autostradzie A4. Lecący na pomoc ciężarnej kobiecie, która utknęła w karambolu. Z ustaleń Komisji wynika, iż przyczyną wypadku były warunki pogodowe. W katastrofie zginęło dwóch członków trzyosobowej załogi – pilot i ratownik medyczny. Trzeci, lekarz, w wyniku wypadku stracił nogę.
Informacja z „Dziennika”.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.