Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30578 miejsce

Bilans na koniec roku 2010 w Wiadomościach24.pl

Koniec roku 2010 nieuchronnie się przybliża. To dobra okazja, by dokonać małego remanentu i przypomnieć sobie jakie akcje podejmowaliśmy wspólnie w serwisie i jakie były ich efekty.

 / Fot. red.Książka za recenzję

Akcję tę prowadzimy już kolejny rok. Zaczynała ją jeszcze Katarzyna Karaś, a teraz współpracę z wydawnictwami koordynuje Dominik Tomaszczuk. Zainteresowanie książkami nie słabnie (na szczęście!), dowodząc, że "duch w narodzie nie ginie", a Autorzy W24 na pewno poprawiają średnią czytelnictwa w Polsce.

Z naszych obliczeń wynika, że w mijającym roku przekazaliśmy Wam około 250 książek w ramach akcji "Książka za recenzję". Pozostaje mieć nadzieję, ze w przyszłym roku będzie podobnie.


Bilety do teatrów w zamian za recenzję

To też kojarzona już chyba z naszym serwisem akcja, w ramach której przekazaliśmy Wam bilety do warszawskich teatrów. Najwięcej, bo aż 60 biletów otrzymaliśmy od Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz od Teatru Studio - 42 bilety.

Dla naszych Autorów mieliśmy też propozycje od Teatru Polskiego i Teatru Druga Strefa. pozostaje nam ufać, że w tej materii też zmian w nowym roku nie będzie.

Jeszcze o książkach...

Koniecznie należy w tym miejscu przypomnieć kapitalną akcję Joanny Pachli Porozmawiajmy o literaturze. Tekst Joasi miał blisko 35 tys. odsłon, a to oznacza, że o literaturze chcemy rozmawiać. Na apel naszej Autorki odpowiedziało kilka osób, włączając się do jej akcji.

W zasadzie można powiedzieć, że wszystkie akcje z książką w tle mają się dobrze. Zainteresowaniem cieszył się zarówno Mario Vargas Llosa, jak i Maja Margasińska, książki tradycyjne, jak i audiobooki, które także mogliśmy Wam wręczyć.

Ale koncerty!

Przez nasz serwis przewijały się wielkie koncerty (Bregovic, Bee Gees, Mirelle Mathieu, Glen Miller Orchestra, Pasion de Buena Vista...) i te nieco mniejsze (Big Band Akwarium, Sławek Uniatowski, improwizacja 11 perkusistów i wielu innych). Łączy je to, ze wszystkim jako serwis informacyjny patronowaliśmy.

Fotoplener z W24

CNK / Fot. Tomasz Hens W24W 2010 wspólnie odwiedziliśmy: zabytkową Gazownię Miejską w Warszawie, gmach galerii Zachęta, Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasi fotograficy uwiecznili te miejsca, a świetne zdjęcia można oglądać w naszym serwisie.

Fotoplener udało się też zorganizować w Teatrze Muzycznym w Łodzi, dzięki działaniu Ani Korzon.

Akcje Wiadomości24.pl

Było ich naprawdę sporo, stąd konieczność wyboru... Ogromnym powodzeniem cieszył się Wakacyjny przewodnik autorów W24, zainicjowany przez Magdę Czajkowską, a kontynuowany przez Kasię Olczak. Z wielkim odzewem spotkała się także akcja "Student w wielkim mieście", którą miałam przyjemność zaproponować już po raz drugi. Strzałem w "10" wydaje się też być pomysł na "Trakt zakochanych", w którym wspieramy Ewę Szafranowicz, dzielnie się nim zajmującą. Mamy też nadzieję, że wkrótce stolica dzięki nam będzie też chwalić się swoją Kładką zakochanych. Propozycję mieliśmy też dla miłośników polityki, stąd pomysł na akcję "Wybory prezydenckie". Nie sposób zapomnieć też o akcji Piotra Macieja Małachowskiego 100 powodów, dla których warto być Polakiem. Kapitalnym doświadczeniem był też udział W24 i wolontariuszy w WOŚP na rzecz powodzian. Wielu czytelników miały też teksty powstające w ramach akcji Odmienny stan, odmienne traktowanie.

Niestety, były też akcje, które jakoś szybko zaginęły... Barbara Romer Kukulska proponowała kiedyś Konkurs na konkurs, ja zaś opisywanie warszawskich historii miłosnych, by móc kiedyś wydać je jako wspólną publikację, a Rafał Gdak proponował przed wyborami, by "Rozliczyć wójta". Może przypomnienie dwóch pierwszych pozwoli je reaktywować? :-)

Patronaty medialne

Mamy przyjemność patronować wielu przedsięwzięciom kulturalnym: koncertom, książkom, spektaklom, panelom dyskusyjnym. Cieszy nas też, że także Autorzy wskazują nam inicjatywy, nad którymi możemy sprawować medialną "opiekę". Tak było np. z przeglądem
OPAL 2010, na który zwrócił naszą uwagę Paweł Dudek.

To przecież nie wszystko...

Jestem przekonana, że tak może powiedzieć wielu Autorów po przeczytaniu tego "sprawozdania". Tak, nie wszystko... Stąd prośba do Was. Wpisujcie w komentarzach te wydarzenia, które warto przypomnieć. Akcje, patronaty, etc., na które zwróciliście szczególną uwagę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Dodam jeszcze, że dużo radości sprawiłoby mi utworzenie na w24 działu dla przyszłych i młodych mam. Coś w rodzaju "Ciąża i macierzyństwo" Wydaje mi się, że do redakcji napływa sporo tekstów w tym temacie. Akcja "Odmienny stan, odmienne traktowanie" jest tego dobrym przykładem. Myślę, że można by tu załączyć sporo materiałów, ale to tylko moje skromne zdanie :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedne pomysły padają w dół inne odbijają się sukcesem. I to jest całkiem normalne i prawidłowe. Inaczej mówiąc ;) selekcja naturalna. ;) i ewolucja
A poważnie... Nie jest źle, co nie znaczy , że mogłoby być lepiej, i to znacznie lepiej.
Czego gorąco życzę w 2011.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ustanowiliśmy swoje - Dziennikarzy Obywatelskich - święto: link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zniżki dla autorów w Znaku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do patronatów, to świadomie o nich nie pisałam. Jest ich tyle, że zajęłyby kilka stron :-) Ale warto je przypominać moim zdaniem w komentarzach! Dziękuję więc za przypomnienie zacnego Festiwalu Czterech Kultur. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do patronatów wrzuciłbym festiwal Łódź Czterech Kultur jeszcze :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato, od razu wrzucam do tekstu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla przypomnienia link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście "Odmienny stan, odmienne traktowanie" Dzięki tej akcji mogliśmy wiele dowiedzieć się o sytuacji kobiet w ciąży. Osobiście bardzo chętnie czytałam wszystkie teksty poświęcone temu tematowi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.