Facebook Google+ Twitter

Bilans nawałnicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-24 07:23

W południowej i centralnej Polsce trwa usuwanie szkód po nocnych burzach i nawałnicach. Rzecznik komendy głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział IAR, że zginęło 6 osób, a 45 jest rannych.

Trzy ofiary śmiertelne to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, jedna - wielkopolskiego, a dwie - łódzkiego. Najwięcej osób - 17 - zostało rannych w powiecie krotoszyńskim w województwie wielkopolskim.

Paweł Frątczak dodał, że strażacy interweniowali w sumie ponad 4 tysiące razy. Najwięcej, bo ponad 2 tysiące interwencji odnotowali na Dolnym Śląsku. Wielkopolscy funkcjonariusze byli wzywani ponad tysiąc razy.

Rzecznik informuje, że strażacy wciąż są wzywani do usuwania zniszczeń z dróg i gospodarstw domowych. Usuwają setki powalonych drzew, które blokowały przejazd na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

W Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku były duże utrudnienia w ruchu kolejowym. Wiatr uszkodził dziesiątki linii energetycznych wysokiego i średniego napięcia. Prądu nie było między innymi w Zakładach Chemicznych w Brzegu na Dolnym Śląsku. Uszkodzonych jest także wiele dachów i reklam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.