Facebook Google+ Twitter

Bilans roczny Przewozów Regionalnych: 55 mln straty

Przewozy Regionalne odnotowały w 2011 roku 55 mln zł straty netto – powiedziała prezes spółki, Małgorzata Kuczewska – Łaska. Strata jest mniejsza względem rok wcześniejszej o 90 mln zł.

Dworzec Stadion w budowie / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczPrezes poinformowała PAP, że w wyniku finansowym netto za 2011 rok zawarto odsetki od długu wobec zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK, które wynosiły ok. 73 mln zł. Całkowita kwota zadłużenia względem tej spółki wynosi ok. 400 mln zł.

Znamiennym jest, że po raz pierwszy, odkąd spółkę przejęły samorządy, Przewozy Regionalne odnotowały zysk w działalności operacyjnej w wysokości 8 mln zł. Prognozy zakładają, że strata spółki w tym roku osiągnie pułap 41 mln, a zatem będzie ona mniejsza od tegorocznej o ok. 14 mln zł, co wpisuje się w ogólną tendencję spadkową.

Od grudnia 2008 spółka należy do samorządów wszystkich województw. W pierwszym roku po przejęciu, straty spółki wyniosły prawie 300 mln zł, zaś rok później kwota ta zmniejszyła się blisko o połowę. W 2010 odnotowano kolejny spadek: strata wyniosła ok. 90 mln zł.

Przewozy Regionalne to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Z jego usług dziennie korzysta ok. 300 tys. pasażerów.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.