Facebook Google+ Twitter

Bilans walk na pograniczu Afganistanu i Pakistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 08:40

W Pakistanie co najmniej 13 żołnierzy zginęło w okolicy posterunku granicznego z Afganistanem. Atak ze strony Afganistanu przeprowadzony został minionej nocy. Do starć doszło, gdy grupa rebeliantów próbowała przedostać się na terytorium Afganistanu. Do akcji wkroczyły wówczas zarówno wojska afgańskie jak i pakistańskie.

Według informacji potwierdzonych przez armię Pakistanu, atak został przeprowadzony w Mohmand, na obszarze tak zwanych terytoriów plemiennych. Napastnicy ze strony afgańskiej użyli broni automatycznej oraz ciężkiej, atakując posterunek graniczny obsadzony przez ponad 50 żołnierzy. Do tej pory nawiązano kontakt jedynie z dziesięcioma z nich oraz odnaleziono 13 ciał zabitych.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że podczas starcia dwa samoloty sił międzynarodowej koalicji walczącej z talibami w Afganistanie naruszyły przestrzeń powietrzną Pakistanu.

Obszar przygranicznych terytoriów plemiennych w Pakistanie nie jest w pełni kontrolowany przez władze w Islamabadzie, a przedstawiciele sił NATO w Afganistanie uważają, że właśnie tam talibowie oraz zwolennicy Al-Kaidy mają swoje zaplecze logistycznie i stamtąd przeprowadzają część ataków na wojska sojusznicze w Afganistanie.

Zarówno NATO, jak i afgańskie władze, oskarżają rząd w Pakistanie, że po podpisaniu przez nich porozumienia z talibami, nasiliła się przemoc w Afganistanie. Bojownicy zaczęli bowiem jeszcze bardziej masowo przechodzić na drugą stronę granicy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.