Facebook Google+ Twitter

"Bild" informuje, że Wach walczył z Kliczką na dopingu

Niemiecki tabloid "Bild" poinformował, że Mariusz Wach walczył 10 listopada z Władimirem Kliczką, będąc na dopingu. "Nigdy świadomie nie brałem środków dopingujących" - odpowiada na te doniesienia polski pięściarz.

 / Fot. Print screen http://www.youtube.com/watch?v=0Zvonq0dIKY Gazeta informuje, że u Mariusza Wacha wykryto sterydy anaboliczne. Wykazało je badanie próbki A, które zostało przeprowadzone w Instytucie Biochemii w Kolonii. Thomas Putz z Niemieckiej Federacji Boksu poinformował o pozytywnym wyniku próbki pobranej od polskiego boksera. Jeśli wiadomość ta potwierdziłaby się, Wachowi grozi dyskwalifikacja i utrata gaży. W takim przypadku przysługuje mu także prawo do odwołania się i przebadania drugiej próbki.

Zobacz także: Kliczko pokonał Wacha. Polak walczył 12 rund

"Nigdy świadomie nie brałem żadnych środków dopingujących" - mówi cytowany przez TVN24.pl Mariusz Wach. Podkreśla, że nie ma więcej informacji i czeka na oficjalne pismo od niemieckiej federacji. "Może coś było w odżywkach, które kupowaliśmy w Stanach?" - powiedział bokser cytowany przez PAP. Zdaniem niemieckiego dziennika to właśnie niedozwolone substancje sprawiły, że Polak wytrzymał w ringu 12 rund.

Stawką pojedynku Wach - Kliczko, który odbył się 10 listopada w Hamburgu, był tytuł mistrza świata trzech organizacji IBF, WBA i WBO. Kliczko wygrał jednogłośnie na punkty.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Osobiście wierze Mariuszowi - może ktoś dosypał lub w danym produkcie były te sterydy . Nie zasługuje na takie traktowanie przez Niemców . Dzielnie wytrzymał 12 rund , i za to Wiking ma u mnie duży szacunek , a wierzyłem w niego że wygra ta, nie szczęsną walkę . Dopóki Kliczki jeszcze będą rządzić w Boksie zawodowym , ? myślę że już czas na nich aby odeszli , oczywiście jako przegrani a nie niepokonani.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.