Facebook Google+ Twitter

Bilet do Włoszczowy za 5 tysięcy zł?

W serwisie Allegro pojawiła się aukcja, na której licytowany jest pierwszy, historyczny bilet PKP InterCity do Włoszczowy.

Pierwszy bilet PKP InterCity do Włoszczowy | Fot. Allegro.plBilet na "pierwszą stację IV RP" został wystawiony, "po wielu trudnościach" na Dworcu Centralnym w Warszawie. Zdaniem sprzedawcy, kasjerki nie mogły uwierzyć, że istnieje taka stacja, jak Włoszczowa Północ.

Bilet jest oznaczony numerem 1 i datuje się na 16 października, godzinę 5.45. Kupił go 22-letni Damian, student zarządzania. Był jednym z dwóch pasażerów którzy tego dnia wysiedli na nowo otwartej stacji we Włoszczowie (drugim pasażerem był dziennikarz).

Aukcja dopiero co się rozpoczęła, a bilet już osiągnął sumę ponad 3 tysięcy złotych! Wartość przedmiotu rośnie w zastraszającym tempie. Licytacja potrwa jeszcze 12 dni, a jak zdradza Damian, cena minimalna wynosiła właśnie 3 tysiące złotych.

Sprzedawca, który przeprosił mnie za długi czas oczekiwania na odpowiedź z racji ogromnego zainteresowania mediów aukcją i jego osobą, podkreśla, że pomysł na sprzedaż tego kawałka papieru zrodził się w czasie najbardziej intensywnej kampanii przeciwko dworcowi we Włoszczowie. – Początkowo odniosłem się do niego sceptycznie, ale w końcu studiuję zarządzanie i marketing, więc pomyślałem, że warto to wykorzystać - mówi Damian.

Przypomnijmy, że w połowie października z wielką pompą stację we Włoszczowie otworzył min. Przemysław Gosiewski. Według polityka PiS fakt, iż pociąg który powinien mknąć jak najszybciej z Warszawy do Krakowa, a zatrzymuję się w tej małej, 10 tysięcznej miejscowości, nie jest niczym złym. Twierdził wówczas, że jest to część jego pracy dla regionu, z którego został wybrany. Zdaniem fachowców, stacja we Włoszczowie to ekonomiczny bubel.

I niech ktoś powie teraz, że pomysły PiS blokują inicjatywę młodych i nie pozwalają im zrobić w Polsce dużych pieniędzy...

Aukcję można śledzić pod adresem: http://www.allegro.pl/item141930240__wloszczowa_pierwszy_bilet_.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

*rany Żeńskie a nie rzeńskie* - istotnie, to (owe precjoza) nawet przypomina rany...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, parę lat temu mawiano "do Włoszczowej", ale wówczas było błędnie. Pisałem do prof. Bugajskiego i parę dni temu wyjaśnił - deklinacja jak Warszawa, Wschowa, Częstochowa (jak rzeczowniki, nie przymiotniki).
A Królowa ma *naŻądy RZeńskie*? Gdyby w rządzie było więcej kobiet, to może byłoby prawdziwe zdanie -
Na rządy żeńskie nie możemy specjalnie narzekać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

rany Żeńskie a nie rzeńskie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :) Myślałam, że Włoszczowa odmienia się jak Limanowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiscie chodzi o Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN, 2003, s. 1709 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Częstochowa, Jabłonna, Jeziorna, WŁOSZCZOWA, Wschowa to zgodnie ze słownikiem prof. Markowskiego sa wyjątki i odmieniamy je jak rzeczowniki, a nie przymiotniki rzenskie (jak np. Biała).
M. Jeziorna, Włoszczowa
D. Jeziorny, Włoszczowy
C. Jeziornie, Włoszczowie
B. Jeziornę, Włoszczowę
N. Jeziorną, Włoszczową
Ms. Jeziornie, Włoszczowie
W. Jeziorno, Włoszczowo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Boga! We Włoszczowej, nie we Włoszczowie! Dzwoniłam już dzisiaj do TVNu, bo nie mogę tego słuchać, wszędzie z uporem maniaka powtarza się ten sam błąd. Pomóżcie, kto wie - jak się to odmienia, bo nie wiem, czy to ja zgłupiałam, czy jak? Według mnie Włoszczowa - we Włoszczowej, Włoszczów - we Włoszczowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomina to komentarze dotyczące sposoby naprawy finansów RP, gdy pojawiały sie informacje by nasi dwaj... sprzedali na Allegro księżyc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.