Facebook Google+ Twitter

Bilet na koncert za przelot do Oslo

Łódzki port lotniczy im. Władysława Reymonta podsumował w piątek siódmego listopada tegoroczny sezon czarterowy (czerwiec – wrzesień) 2009.

Rok 2009 łódzkie lotnisko może zaliczyć do udanych. W sezonie letnim liczba pasażerów wyniosła 40 938 tys. osób. W roku 2008 w tym samym okresie było to 33 347 tyś. osób. Jest to wzrost o 22,8 proc. - To niewątpliwy sukces lotniska i współpracujących tour operatorów – powiedziała Katarzyna Dobrowolska, rzeczniczka portu lotniczego w Łodzi. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że niemal 41 tys. osób skorzystało z naszych usług by dolecieć do ciepłych krajów.

W tym roku pasażerowie najczęściej kupowali bilety do Turcji – 17 577 tys. osób. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Egipt 15 093 tys. i Tunezja (7 260 tys osób). Tunezja jednak, jako jedyny kierunek, straciła w stosunku do poprzedniego roku, odnotowując o połowę mniej pasażerów (w 2008r. było ich 14 548 tys.).

We wtorek, trzeciego listopada o 19.05 odbył się pierwszy lot z Łodzi do Oslo Torp. Połączenie ma być stałe, a pasażerowie mogą podróżować trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Na pierwszy lot do Norwegii bilet wykupiło 105 osób, przyleciało do Polski 40. Wśród pasażerów byli studenci wybierający się na wymianę z programu Erasmus. Oslo Torp jest położone 110 km od stolicy Norwegii, istnieje połączenie koleją, które pozwana dotrzeć do centrum miasta w 50 min. Przewoźnikiem jest tania linia lotnicza Ryanair.

Do końca listopada bilet będzie można kupić nawet za cztery złote - mówi rzeczniczka prasowa lotniska - Dla fanów norweskiej grupy A-ha przygotowaliśmy specjalną promocję. W niektóre dni tygodnia pierwsza osoba która kupi bilet na trasę do Oslo, wygra podwójną wejściówkę na koncert, który odbędzie się 17 listopada.

W przyszłym roku z Łodzi nadal będzie można polecieć do Izraela, Grecji, Egiptu, Tunezji i Turcji. Po krótkiej nieobecności na tablice rozkładów wróci również lot do East Midlands(Anglia). W lato 2010 będziemy mogli polecieć również do Grecji i Bułgarii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.