Facebook Google+ Twitter

Bilet PKP Intercity praktycznie za darmo - to możliwe

Wiślańska Organizacja Turystyczna oraz miasta Beskidzkiej 5 - Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła podpisały umowę promującą nowe połączenia PKP Intercity na trasie Warszawa-Wisła-Warszawa. Zyskują wszyscy, a najbardziej turyści.

Ekspres Wisła na stacji w Wiśle / Fot. J.A.KwiatkowskiOd 17 grudnia do końca lutego w soboty i niedziele ekspres Wisła będzie docierał z Warszawy bezpośrednio do Wisły. Relacja Warszawa - Wisła miała zmienne koleje losu, ale jak widać wraca do łask przewoźnika. Pociąg pokonuje trasę w całkiem niezłym czasie 5h 30min. Wyjazd z Warszawy 7:25, powrót z Wisły 15:11. Jest wagon przystosowany do przewozu rowerów i nart, wagon barowy Warsu i możliwość połączenia na pokładzie z internetem poprzez Wi-Fi.

Ale to nie wszystko. Dzięki umowie WOT - Beskidzka 5 - PKP Intercity podróżni korzystający z bezpośredniego przejazdu pociągiem na tej trasie może skorzystać z 10 proc. zniżki na noclegi w 14 obiektach Wiślańskiej Organizacji Turystycznej. Oferowane obiekty: od chaty góralskiej z zabytkowym wyposażeniem aż po 3-gwiazdkowe hotele ze SPA. Jest o co powalczyć - nocleg w zalażności od standardu i okresu pobytu kosztuje od 20 do stu kilkudziesięciu złotych za dobę. Zatem przy tygodniowym pobycie możliwe jest zaoszczędzenie praktyczniej całej wartości biletu kolejowego.

Wyciąg i stok Cieńków w Wiśle / Fot. J.A.KwiatkowskiZ narciarskich nowości w Wiśle warto wspomnieć o tym, że działa tam w tej chwili 20 wyciągów położonych w malowniczych 13 dolinach. Aby ułatwić życie narciarzom wprowadzono w tym sezonie jeden karnet na wyciągi: Beskid, Rówienki, NAT Cieńków, Nowa Osada, Stożek. Za dwa dni zapłacimy 140 zł, a potem już tylko taniej - za tydzień jazdy 395
zł. Do dystrybucji karnetów przystąpiły hotele, pensjonaty, agroturystyka, wypożyczalnie i inne obiekty z terenu miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.