Facebook Google+ Twitter

Bilet za recenzję: Na koniec sezonu "Posprzątane" w Teatrze Współczesnym

Na koniec sezonu Teatr Współczesny zaprasza na "Posprzątane". Mamy podwójne zaproszenia dla autorów W24 na spektakle 18 i 19 czerwca, godzina 19. Pierwsze spektakle w nowym sezonie dopiero 21 sierpnia.

 / Fot. Magda Hueckel, Teatr WspółczesnyPogodna, romantyczna i trochę zwariowana komedia z poważnym przekazem na temat samospełnienia, miłości, przyjaźni i śmierci. Sztuka jest błyskotliwym wglądem w naturę ludzką z silnym akcentem na złożoność relacji między małżonkami, przyjaciółmi, rodzeństwem. Postaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki - przepojona melancholią i absurdem - niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych intensywniejszych barw.

Sarah Ruhl (ur.1974 r.) amerykańska dramatopisarka, autorka ponad dziesięciu kunsztownie napisanych sztuk w gatunku trudnym do jednoznacznego zdefiniowania, najczęściej przez krytyków zaliczanych do magicznego realizmu. Dwukrotna finalistka Nagrody Pulitzera: za „Posprzątane” (2005 r.) i za „In the Next Room” (2010 r.), laureatka kilku innych prestiżowych nagród, w tym: Susan Smith Blackburn Prize – dla najlepszej dramatopisarki anglojęzycznej (2004 r.).

Przeczytaj recenzję Anny Kołodziejczyk

Dla autorów W24 mamy podwójne zaproszenia na spektakle 18 i 19 czerwca (po jednym podwójnym na spektakl).

Bilety przyznamy autorom, którzy mają uzupełniony pełny profil (imię, nazwisko, zdjęcie) oraz zadeklarują napisanie recenzji.


Na zgłoszenia czekamy do 18 czerwca, do godziny 12.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.