Facebook Google+ Twitter

Bilet za recenzję: "Posprzątane" w Teatrze Współczesnym

"Posprzątane" Sarah Ruhl to pogodna, romantyczna i trochę zwariowana komedia z poważnym przekazem na temat samospełnienia, miłości, przyjaźni i śmierci. Sztuka jest błyskotliwym wglądem w naturę ludzką z silnym akcentem na złożoność relacji między małżonkami, przyjaciółmi, rodzeństwem. Teatr Współczesny zaprasza 5 czerwca. Podwójny bilet otrzymuje Tomasz Staszewski.

 / Fot. Magda Hueckel, Teatr WspółczesnyPostaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki - przepojona melancholią i absurdem - niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych intensywniejszych barw.
Sarah Ruhl (ur.1974 r.) amerykańska dramatopisarka, autorka ponad dziesięciu kunsztownie napisanych sztuk w gatunku trudnym do jednoznacznego zdefiniowania, najczęściej przez krytyków zaliczanych do magicznego realizmu. Dwukrotna finalistka Nagrody Pulitzera: za „Posprzątane” (2005 r.) i za „In the Next Room” (2010 r.), laureatka kilku innych prestiżowych nagród, w tym: Susan Smith Blackburn Prize – dla najlepszej dramatopisarki anglojęzycznej (2004 r.).

[…] mamy tu właściwie jeden z niewielu już prawdziwych teatralnych zespołów w naszym kraju. Poznaje się to także i przez fakt, że Posprzątane (przecież tzw. repertuar, czyli teatralny mainstream) w żadnym momencie nie schodzi jednak poniżej wysoko ustawionej poprzeczki zawodowej normalności. […]Dowcipy na wiarę, Tomasz Mościcki, http://teatralny.pl, 22.11.2013

Sarah Ruhl "Posprzątane"

Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Bożena Suchocka
Scenografia : Jan Kozikowski
Kostiumy: Anna Englert
Choreografia: Jarosław Staniek
Opracowanie muzyczne : Maciej Makowski

Osoby:
ANA Monika Kwiatkowska
VIRGINIA Marta Lipińska
LANE Agnieszka Pilaszewska
MATILDE Agnieszka Suchora
CHARLES Leon Charewicz

Dla autorów Wiadomości24.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na 5 czerwca, na godzinę 19.
Bilety przekażemy autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie - prawdziwe), opublikowali w serwisie przynajmniej 3 materiały, nie zalegają z żadną recenzją i zadeklarują napisanie recenzji z tego spektaklu.

Na zgłoszenia czekamy do środy, 4 czerwca, do godziny 12.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może ja bym, w takim razie, spróbował popełnić pierwszą recenzję ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.06.2014 16:02

ja byłam i serdecznie polecam :)
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.