Facebook Google+ Twitter

Bilet za sms

Czy zdarzyło ci się jeździć "na gapę" środkami komunikacji miejskiej, drżąc przed kontrolerem biletów? Nie martw się! Jedna z sieci komórkowych wymyśliła, że można "płacić komórką za bilet”.

 / Fot. Angelika TokarekWieczorem oraz w weekendy bardzo ciężko znaleźć otwarty sklep czy kiosk z biletami ZTM, często nie mają ich nawet kierowcy autobusów czy tramwajów. A co z metrem? To odwieczny problem warszawiaków; na peronie, w wagonie czy u maszynisty, nigdzie nie można kupić biletu. Co na to poradzić? ZTM podpisało umowę z siecią komórkową Plus, która umożliwia legalny przejazd bez biletu papierkowego, tradycyjnego. Teraz wystarczy bilet w telefonie. Jak to się sprawdza?

- Są sytuacje kiedy natychmiast muszę gdzieś pojechać. Czasem zapomnę biletu z domu, czasem nie mam nawet czasu go kupić, a wiadomo, że kontrolerów w Warszawie jest mnóstwo i żeby dojechać na miejsce bez sprawdzenia biletu trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia. Osobiście kilka razy skorzystałam z biletu kupionego przez sms. Sprawdza się perfekcyjnie, zwrotny sms przychodzi momentalnie. W kryzysowych sytuacjach naprawdę się przydaje - opowiada Katarzyna, pasażerka komunikacji miejskiej w Warszawie.

Praktycznie w każdym autobusie znajduje się reklama tej metody zdobycia biletu. Cena elektronicznego biletu jest taka sama jak zwykłego. Kupujący nie ponosi kosztów manipulacyjnych związanych z transakcją przez sms.

Czy jest opłacalna? Czy stanie się popularna? To już zależy od nas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Iwona Ewa Maliszewska
  • Iwona Ewa Maliszewska
  • 11.01.2011 13:36

Dobre! A może dałoby się rozszerzyć usługę na inne oplaty? Autostrada, kino, piwo z kranu, a nawet mendat za przekroczenie prędkości rowerem. Szczególnie ostatnie, aby glinicjant nie wziął do kieszeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta akcja zaczęła się jeszcze w tamtym roku, na początku grudnia zdaje się, więc nie jest to nowa informacja. W związku z tym popularność usługi można by sprawdzić w ZTM. Pomysł fajny, szkoda tylko że trzeba być a) w plusie b) mieć konto paypal i sama procedura kupowania biletu (przynajmniej po raz pierwszy) jest długa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.