Facebook Google+ Twitter

Biletowe rozdanie w Austrii, czyli przed Euro 2008

Austriacki dziennik "Die Presse" przedstawia procentowy podział biletów przygotowanych dla Austriaków i reszty Europy na Euro 2008. Jak wiadomo Austria jest wraz ze Szwajcarią współgospodarzem tej przyszłorocznej imprezy. Na około milion wszystkich, szwajcarskich i austriackich biletów, jedna trzecia jest już wysprzedana.

Z pozostałej puli 28 procent jest przeznaczona dla najzwyklejszych fanów futbolu w Austrii. Następne 14 procent kart wstępu jest do dyspozycji tamtejszych sponsorów. Kolejne 8 procent to bilety vipowskie, których cena waha sie w granicach 2500 euro. Przedstawiciele władz austriackich i władz piłkarskich z prezydentem republiki Heinzem Fischerem i szefem UEFA Michelem Platinim na czele, dostaną 3 procent biletowej puli w Austrii. Również tyle samo popłynie do analogicznych przedstawicielstw w całej Europie. Jeden procent powędruje do ludzi zajmujących się obsługą austriackich stadionów, na których dojdzie do rywalizacji piłkarskich.

Pozostałe karty wstępu - ponad 30 procent puli - zostaną podzielone na szesnaście części, tyle ile jest startujących w imprezie drużyn. Trafią one do państw, które się do niej zakwalifikują. Po czym będą rozdysponowane podobnie jak w samej Austrii, wśród vipów, sponsorów, władz, pracowników stadionów i garstki pospolitych kibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.