Facebook Google+ Twitter

Bilety na mecz z Portugalią – miało być taniej. Nie wyszło

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-23 12:45

Na stronie internetowej www.kupbilet.pl trwa sprzedaż wejściówek na mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska - Portugalia, jaki 11 października o godzinie 20.30 zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Bilety można zamawiać do 29 września, do godziny 16, a ich ceny wynoszą 30, 40, 60, 150 i 200 zł. – Ten system sprzedaży sprawdził się przy siatkarskiej Lidze Światowej w Spodku, zresztą musimy przyzwyczajać się do nowoczesnych technologii – tłumaczy sekretarz generalny PZPN, Zdzisław Kręcina.

fot. Dziennik ZachodniWarto przypomnieć, że w związku z obawami o frekwencję, piłkarska centrala zdecydowała się na niespotykane wcześniej posunięcie: mocno obniżyła ceny wejściówek. Jednak przy zastosowaniu "nowoczesnej technologii", w przypadku najtańszych biletów, sprawa się nieco komplikuje. Do kosztów trzeba bowiem doliczyć opłatę rezerwacyjną - w sumie 4 złote za dwa pierwsze bilety i 1,50 zł za każdy następny oraz "opłatę wysyłkową" w wysokości 16 zł. W praktyce oznacza to, że rzeczywisty koszt zakupu najtańszego biletu wyniesie 50 złotych, a przy zamówieniu dwóch za każde miejsce zapłacimy 40, czyli tyle, ile nominalnie warte są już krzesełka w nieco lepszych sektorach. Tymczasem przy drugiej z zamieszczonych na stronie ofert, gali kick-boxingu w Poznaniu, istnieje możliwość skorzystania z pośrednictwa Poczty Polskiej. W tym przypadku koszt przesyłki listem poleconym dwóch biletów wynosi tylko 6 złotych (20 groszy za każdy następny bilet) lub 10 zł wybierając list wartościowy.

Niestety, w ofercie biletów na Portugalię nie mogliśmy skorzystać z tej opcji. Powód jest prozaiczny: Poczta Polska nie gwarantuje, że na pewno dostarczy przesyłkę w błyskawicznym czasie, a tutaj mamy go niewiele, bo bilety będziemy wysyłać 4 i 5 października. Dbamy o klientów, nie możemy sobie pozwolić na sytuację, w której część biletów może dotrzeć do adresatów już po meczu. Po prostu w normalnym trybie zamykamy sprzedaż na 2-3 tygodnie przed imprezą, natomiast w przypadku tego spotkania dystrybucja zaczęła się późno ze względu na znane wszystkim perturbacje, m.in. związane z obniżką ich cen. Także z tego powodu nie są one jeszcze wydrukowane, więc nie dałoby się ich dostarczyć np. osobom, które już je kupiły - wyjaśnił szef firmy sprzedającej bilety w internecie, Marcin Krysiński. - Osoby kupujące towary z dostawą do domu są zresztą do dodatkowych opłat przyzwyczajone. W tym przypadku w zamian za ich uiszczenie kibic ma pewność, że wejściówka na pewno trafi do jego rąk oraz oszczędza czas i nerwy nie stojąc w kolejkach, a to przecież też się liczy. Poza tym sprawa ta przestaje mieć takie znaczenie w przypadku większej ilości biletów lub przy zakupie tych droższych.

Bilety, które nie znalazły nabywców, będą sprzedawane w kasach Stadionu Śląskiego i w Okręgowych Związkach Piłki Nożnej. Tam będzie można je kupować po cenach nominalnych.
Rafał Musioł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.