Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23365 miejsce

Bilety na zlot fanów Harryego Pottera rozeszły się w dwie minuty!

Bilety na zlot fanów Harry'ego Potter'a rozeszły się w niecałe dwie minuty. Po tak wielkim sukcesie, organizatorzy planują kolejne akademie larp w listopadzie 2015 roku. Nie będą one jednak nawiązywać już do świata z powieści J.K. Rowling.

 / Fot. youtube/screenW dolnośląskim Zamku Czocha powstała szkoła dla czarodziejów wzorowana na Hogwarcie, znanym z serii książek "Harry Potter" autorstwa J.K. Rowling. Szkoła to LARP, czyli rodzaj gry, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść.

Uczestnicy zabawy wcielają się w ulubione postaci z serii książek o Harrym Potterze. Mają odpowiednie kostiumy: długie szaty i niezbędne rekwizyty, takie jak magiczne różdżki, ptasie pióra zamiast długopisów, czy niezbędne książki.

Zobacz też: W warszawskiej Progresji fotografowie koncertowi zaprezentują swoje najlepsze zdjęcia. Wystawa 28 lutego 2015 roku

Pierwsza edycja LARP-a (live action role-playing) odbyła się w listopadzie 2014 roku. Wówczas do zamku Czocha zjechało 190 osób z 11 krajów. Kolejna edycja odbędzie się w kwietniu 2015 roku. Bilety na wydarzenie rozeszły się w dwie minuty. Teraz można wpisywać się na listę rezerwową - informuje wyborcza.pl.

Jak zaznacza Claus Rasteed odpowiadający za kontakty z mediami w College of Wizardry w rozmowie z wyborczą.pl, kolejne akademie larp planowane są na listopad 2015 roku. Mają rozgrywać się w fikcyjnym uniwersum, które stworzą sami uczestnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.