Facebook Google+ Twitter

Bilety z automatu alternatywą dla kiosków

W Warszawie, gdy kioski są już zamknięte, ciężko kupić bilet ZTM. Czy podróżnym pomogą biletomaty?

Biletomat na Dworcu Centralnym w Warszawie / Fot. Tomasz KowalczykNa Dworcu Centralnym i na stacji metra Ratusz- Arsenał pojawiły się pierwsze w Warszawie biletomaty, czyli automatyczne kasy biletowe. Przez całą dobę można w nich kupić bilet jedno
lub wieloprzejazdowy, a także doładować kartę miejską. Zostały uruchomione dzięki współpracy Mennicy Polskiej i Zarządu Transportu Miejskiego.

– W ciągu dziesięciu dni z biletomatów skorzystało ponad 1300 osób – powiedział Wiadomościom24.pl Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego –To pokazuje, że warszawiacy chętnie z nich korzystają.

Jak powiedział nasz rozmówca, jeszcze w tym roku w Warszawie pojawi się 50 kolejnych biletomatów. Będą rozmieszczone w najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach Warszawy, na stacjach metra, w pobliżu popularnych punktów przystankowych takich jak okolice Rotundy i w centrach handlowych. W następnych latach ta liczba będzie się jeszcze zwiększać.

Ekrany biletomatów to panele dotykowe. Być może już wkrótce możliwe będzie korzystanie z nich z pomocą kart płatniczych. Dzięki biletomatom podróżni w Warszawie, którzy nie korzystają z kart miejskich, nie będą już uzależnieni od godzin otwarcia kiosków i punktów obsługi ZTM. Dotyczy to szczególnie metra, gdzie w przeciwieństwie do autobusów nie istnieje możliwość zakupu biletu u kierowcy. Największą przeszkodą jest to zazwyczaj dla odwiedzających stolicę mieszkańców innych miast, szczególnie w godzinach wieczornych i w święta.

Biletomaty działają już m.in w Krakowie i we Wrocławiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tylko tak doładowuję kartę miejską w Kraku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Wrocławiu działają albo i nie działają... Różnie to bywa, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez sensu. Nie lepiej tak jak w Estonii po prostu mieć bilety elektroniczne (poznańska KomKarta) lub wykupywać je SMSem?? Główny plus tego byłby taki, że unikniemy marnotrawienia papieru, a więc oszczędzamy drzewa. Ekologiczne myślenie nie boli...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.05.2008 21:27

Świetna inicjatywa, tak samo jak automaty (?) z doładowaniami do telefonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I oby zaczęły działać w Poznaniu... bo nie ma gdzie kupować biletów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.