Facebook Google+ Twitter

Biłgoraj: Podpisy poparcia dla PSL zostały sfałszowane?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-06-17 21:47

Niektóre podpisy poparcia dla listy kandydatów PSL do Parlamentu Europejskiego mogły być sfałszowane - podejrzewają prokuratorzy z Biłgoraja. W ubiegłym tygodniu ruszyło śledztwo w tej sprawie.

Wszystko zaczęło się od anonimu, który dotarł do śledczych jeszcze przed wyborami. Poinformowano w nim, że maturzyści ze szkół w powiecie biłgorajskim - m.in. w Turobinie - byli przymuszani do składania podpisów pod listami poparcia dla ludowców. Placówki te podlegają starostwu w Biłgoraju, a członkiem zarządu powiatu jest Marian Tokarski, członek PSL i kandydat tej partii w wyborach do PE.

- W toku sprawdzania tej sprawy i rozpytywania osób, które się na listach podpisały, okazało się, że niektóre z nich stwierdziły, że podpisów nie składały. Wyjaśniamy okoliczności tej sprawy, przesłuchujemy świadków - tłumaczy Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju.

Marian Tokarski zapewnia, że nieprawidłowości nie było. - Przecież na takich listach ludzie składają nie tylko podpisy, ale też podają numer pesel. Myślę, że cała ta sytuacja z anonimem stworzyła atmosferę zastraszenia. I ludzie się teraz wypierają, że podpisali listę, bo chcą mieć spokój - stwierdza Tokarski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.