Facebook Google+ Twitter

Bill Clinton w szpitalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-11 23:14

Bill Clinton trafił do szpitala w Nowym Jorku. Lekarze wszczepili byłemu prezydentowi USA dwa stenty, które mają udrożnić jego tętnicę wieńcową. Życiu Clintona nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziś ma on wyjść ze szpitala.

Jeszcze dziś Bill Clinton ma opuścić szpital. Były amerykański prezydent od wczoraj przebywa pod opieką lekarzy w Nowym Jorku. W klinice przeszedł zabieg polegający na odblokowaniu tętnicy sercowej i wszczepieniu stentów.

Bill Clinton poczuł dyskomfort w klatce piersiowej i po konsultacji z kardiologiem trafił do Szpitala Prezbiteriańskiego na Manhattanie. Tam lekarze wszczepili Clintonowi dwa stenty, czyli elastyczne rurki z metalowej siateczki, których zadaniem jest utrzymanie drożności tętnicy po jej odblokowaniu.

Dr. Allen Schwarz: „Zabieg trwał godzinę. Po kolejnych dwóch godzinach pacjent był już na nogach". W 2004 roku Bill Clinton przeszedł operację wszczepienia bypassów. Przyczyną obecnych problemów byłego prezydenta USA było całkowite zablokowanie jednego z nich. Lekarze odblokowali więc pierwotnie zablokowaną arterię. „To jest choroba przewlekła. Nie potrafimy jej wyleczyć ale mamy znakomitą terapię polegającą na zmianie trybu życia, stosowaniu leków oraz, w razie konieczności, przeprowadzeniu zabiegów".

Dr Schwarz podkreślił, że Bill Clinton prowadzi właściwy tryb życia, dobrze się odżywia, ćwiczy i ma niski poziom cholesterolu. Blokada naczyń krwionośnych jaka wystąpiła u byłego prezydenta USA jest po prostu częścią jego choroby. Bill Clinton czuje się dobrze i jest w dobrym nastroju. W poniedziałek ma powrócić do pracy w swojej fundacji, która obecnie zajmuje się przede wszystkim pomocą poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Haiti.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"wylądował w szpitalu" - a co on, helikopter? co za nieludzki zwrot. :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.