Facebook Google+ Twitter

Bill Moore został nowym trenerem Angels Toruń

54-letni Amerykanin poprzedni sezon spędził, prowadząc niemiecki zespół Wernigerode Mountain Tigers. W 2014 poprowadzi toruńskie Anioły w drugiej lidze futbolu amerykańskiego.

Bill Moore (właściwie Roy William Moore) w futbol amerykański gra od 10. roku życia, podczas studiów w latach 1979-1980 był zawodnikiem Springfield College w Massachusetts.

Bill Moore w futbol amerykański gra od 10. roku życia, podczas studiów w latach 1979-1980 był zawodnikiem Springfield College w Massachusetts. / Fot. Patryk Młynek/ PolskapresseNastępnie pracował w prywatnej firmie, postanowił jednak wrócić na studia na Bowling Green State University w Ohio. W ich trakcie od 1997 do 2000 pełnił funkcję skauta formacji ofensywnej i formacji specjalnych w tej znanej pedagogicznej szkole grającej w najwyższej w amerykańskim uczelnianym sporcie dywizji pierwszej.

W lutym 2001 w ramach rocznej przygody postanowił przyjechać trenować do Europy, przygoda trwa do dziś. Przez 9 lat prowadził drużyny drugiej ligi austriackiej: Wiener Neustadt Bulldogs (2001), Oberwart Gladiators (2003-2007), Warlords Wiedeń (2007-2009) oraz ekstraklasy fińskiej Varkaus Steelers (2002). W latach 2003-2005 powracał także do USA, by prowadzić licealną drużynę Lake Forest w Felton w stanie Delaware. W 2012 powrócił po dwuletniej przerwie do trenowania w niemieckim Wernigerode w lidze regionalnej.

54-letni Bill Moore Bowling funkcję skauta formacji ofensywnej i formacji specjalnych w tej znanej pedagogicznej szkole grającej w najwyższej w amerykańskim uczelnianym sporcie dywizji pierwszej Green State University / Fot. Patryk Młynek/ PolskapresseJako trener zanotował 74 zwycięstwa i 38 porażek. Jednym z sukcesów Moore'a jest sezon 2006, z drużyną Gladiatorów z Oberwartu wygrał 16 spotkań z rzędu i zdobył mistrzostwo drugiej ligi.

- Zawodnicy z Torunia w porównaniu z moimi poprzednimi klubami w Europie wyróżniają się sporą atletycznością i szybkością. Wykazują też duże zrozumienie gry i świetną futbolową inteligencją. Generalnie Polacy są świetnymi atletami, praktycznie w każdym sporcie mieszczą się w czołówce. Futbol bardzo szybko się tu rozwija, myślę, że w ciągu nawet 5 lat Polska może być jedną z najlepszych reprezentacji w futbolu amerykańskim w Europie - twierdzi Moore. - W poprzednich miejscach, gdzie trenowałem, przeważnie mieszkało po 15, 25, 40 tysięcy mieszkańców, więc w prawie dwustutysięcznym Toruniu widzę ogromny potencjał. Sporo przeczytałem o mieście, widziałem też już wszystkie mecze Angels na wideo. Przydałoby nam się jeszcze kilku większych zawodników, ale miałem już okazję do przeprowadzenia treningów i ciężko uwierzyć, że to dopiero ich trzeci sezon - dodaje nowy szkoleniowiec Aniołów.

Bill Moore poprzednie dwa sezony spędził, prowadząc niemiecki zespół Wernigerode Mountain Tigers. Na zdjęciu z zawodnikami Wojciech Kasprowicz, Jacek Tomczak, Jakub Mazan pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. / Fot. Patryk Młynek/ PolskapresseTrener nie ogranicza się jedynie do drużyny seniorów, planuje dalszy rozwój drużyny juniorskiej (13-17 lat), przypomnijmy, przed sezonem młode Anioły awansowały do finału mistrzostw Polski. Myśli także o wprowadzeniu programu futbolu flagowego - bezkontaktowej odmiany dla najmłodszych oraz programu cheerleadingu w szkołach.

Zespół trenuje wspólnie trzy razy w tygodniu. Przed sezonem Angels czekają trzy mecze sparingowe- z finalistami rozgrywek pierwszej ligi Husarią Szczecin i Lowlanders Białystok oraz jednym z drugoligowych rywali.

Pierwsze spotkanie ligowe w PLFAII torunianie zagrają w Słupsku z miejscowymi Griffons 3 Maja. Debiut w sezonie 2014 przed własną publicznością, i to w dodatku z połączonymi siłami rezerw mistrza Polski z 2012 Seahawks Gdynia oraz Sabercats Sopot - Seahawks Sopot odbędzie się 24 maja.

https://www.youtube.com/watch?v=d_hY9pr7yn8

Angels Toruń logo / Fot. Dawid WitnikANGELS TORUŃ- klub założony w grudniu 2011 a i tak zainteresowanie związane z jego powstaniem spowodowało przyznanie tytułu "Sportowego fenomenu Torunia 2011" wg Gazety Wyborczej. W pierwszym spotkaniu w ligowej historii wygrali 28:6, kończąc debiutancki sezon na 4. miejscu w grupie północnej PLFAII. Dodatkowo zespół zorganizował spotkania promujące futbol amerykański poprzez rozgrywanie meczów na bydgoskim Starym Rynku, w Inowrocławiu, czy Ciechocinku. Sześciu juniorów Angels w gościnnych barwach Warsaw Eagles sięgnęło po Mistrzostwo Polski. Organizują transmisję wideo na żywo ze swoich spotkań. Za działania marketingowe Dawid Witnik został nominowany do tytułu "Torunianina Roku 2012". W sezonie 2013 wystawili 3 drużyny: Angels w PLFAII, Metropolitans w PLFA8 oraz drużynę juniorską w PLFAJ. Seniorzy zajęli 4 miejsce w drugiej lidze, a juniorzy awansowali do finału Mistrzostw Polski (14-17 lat) zajmując 8 miejsce w kraju. Klub jest dofinansowany przez Urząd Miasta Torunia. Wszystkich chętnych do gry i współpracy zapraszają do kontaktu: info@angelstorun.pl http://www.angelstorun.pl

Terminarz Angels Toruń sezon zasadniczy 2014 / Fot. Dawid WitnikTERMINARZ PLFAII GRUPY PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ
3 maja Griffons Słupsk- Angels Toruń
24 maja Angels Toruń- Seahawks Sopot
21 czerwca Angels Toruń- Griffons Słupsk
12 lipca Seahawks Sopot- Angels Toruń
27 lipca Patrioci Poznań- Angels Toruń
15 sierpnia Angels Toruń- Bydgoszcz Archers
20/21 września ćwierćfinał PLFAII
4/5 października półfinał PLFAII 18 października baraże PLFAI/PLFAII
19 października finał PLFAII
Moore z futbolistami Angels Toruń na ulicy Szerokiej w Toruniu / Fot. Patryk Młynek/ Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.