Facebook Google+ Twitter

Billboardy reklamujące Wojsko Polskie w Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-11 07:29

Grupka polskich żołnierzy bacznie obserwuje teren pustyni, obok krzyż Virtuti Militari i marszałek Józef Piłsudski, przypinający odznaczenie generałom. Obok napis "Tradycja zobowiązuje" i adres internetowy Ministerstwa Obrony Narodowej.

fot. Dziennik Łódzki Przed plakatem, zawieszonym obok siedziby Uniwersytetu Łódzkiego, zatrzymują się młodzi mężczyźni i zadzierają głowy do góry.

– Nigdy nie byłem w wojsku, bo po studiach przeniesiono mnie do rezerwy, ale do armii mam pozytywny stosunek. Mój tata był wojskowym – mówi Kamil Karbowiak, którego spotkaliśmy, gdy przyglądał się niecodziennej reklamie. – Billboardy to dobry pomysł, lepszy niż dawne, drętwe programy o wojsku w telewizji – dodaje.

– Plakaty to za mało, powinny być telebimy, takie jak w Stanach Zjednoczonych – mówi Aleksander, student medycyny. – Chętnie wstąpię do armii, oczywiście do zawodowej jednostki. Po moich studiach powinni mnie wziąć – tłumaczy.

– A mnie to wcale nie przekonuje – dodaje jego brat.

– Kampania ma na celu upowszechnianie historii i tradycji oręża polskiego. Skierowana jest do żołnierzy, jaki i do studentów czy uczniów – tłumaczy Krzysztof Sikora, dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON. – Akcja ma uczyć szacunku do tradycji, symboli państwowych, ale też pozytywnego stosunku do wojska. Zachęcanie do wstępowania do armii zawodowej nie jest naszym głównym celem, chociaż propagowane przez nas postawy mogą mieć taki efekt.

W ramach kampanii "Tradycja zobowiązuje" w całej Polsce organizowane będą konkursy dla dzieci i młodzieży, spotkania z kawalerami orderu Virtuti Militari i pokazy sprzętu wojskowego. Akcja potrwa do 11 listopada.

(mt) – Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.09.2006 08:38

też takie mamy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.