Facebook Google+ Twitter

Bin Laden grozi Francji

Ukrywający się przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden zapowiedział, że Francja spotka się z kolejnymi zabójstwami i porwaniami francuskich obywateli, jeśli państwo to nie wycofa swoich wojsk z Afganistanu.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ct120501_fig3.jpgW nagraniu audio przesłanym do katarskiej telewizji Al-Dżazira, mężczyzna podający się za Osamę Bin Ladena zapowiedział wzmożone ataki na francuskich obywateli na całym świecie.
- Równanie jest bardzo proste: tak jak wy zabijacie, was też będą zabijać; tak jak wy bierzecie zakładników, was też będą porywać. Tak jak wy rujnujecie nasze bezpieczeństwo, wasze bezpieczeństwo też będzie zrujnowane - mówił lider terrorystów.
Francja, która w Afganistanie posiada czwarty największy kontyngent żołnierzy spośród koalicji ISAF, jest ostatnio coraz częstszym celem islamskich terrorystów.

We wrześniu, jak podawały francuskie służby bezpieczeństwa i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Paryż miał się stać celem poważnego zamachu, zaś Al-Kaida przyznała się do porwania pięciu francuskich pracowników w Nigrze, uznając to za karę za prześladowania muzułmanów we Francji.
- Jeśli myśleliście, że macie prawo zabraniać wolnym muzułmańskim kobietom noszenia burek, czy my nie mamy prawa wyrzucić waszych najeźdźców i obcinać im głów? - pyta Bin Laden i zaznacza: - Jedynym sposobem, aby zachować bezpieczeństwo [Francji] jest zaprzestanie niesprawiedliwości wobec muzułmanów oraz, co najważniejsze, wycofanie waszych wojsk z tej nikczemnej wojny Busha"

Francuscy politycy i eksperci przyznają, że groźby islamistów traktują poważnie, lecz nie zamierzają spełniać żadnych żądań terrorystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.