Facebook Google+ Twitter

Bin Laden ukrywa się w pakistańskich górach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 09:34

Osama bin Laden ukrywa się w górach na pograniczu Afganistanu i Pakistanu. Takie informacje ujawnił mediom jeden z wysokich rangą przedstawicieli afgańskiego wywiadu.

Jeden z szefów afgańskich służb specjalnych twierdzi, że najbardziej poszukiwany terrorysta świata jest w górzystym Czitralu, po pakistańskiej stronie granicy. Mają o tym świadczyć informacje, jakie wywiad otrzymał kilka tygodni temu. Wcześniej podobną lokalizację kryjówki bin Ladena sugerowały amerykańskie służby wywiadowcze.

Pakistańskie władze odrzucają te informacje i twierdzą, że Osama, podobnie jak przywódca afgańskich talibów- mułła Omar- ukrywa się w górach po afgańskiej stronie.

Za głowę Osamy bin Ladena Amerykanie wyznaczyli 50 milionów dolarów nagrody. Mimo to, od czasu gdy siedem lat temu w Afganistanie obalono reżim talibów nie udało się schwytać ani bin Ladena ani Omara. Afganistan i Pakistan nawzajem oskarżają się o ukrywanie obu rebeliantów w górzystych terenach przygranicznych.
Amerykański wywiad już kilkakrotnie bliski był złapania bin Ladena. Ale pojawiały się też pogłoski, że Osama jest na leczeniu w Dubaju, a nawet, że zginął w trzęsieniu ziemi w Pakistanie.

Według informacji wywiadowczych, w najbliższych dniach w internecie ma ukazać się nowe przesłanie bin Ladena, wzywające do użycia broni masowego rażenia przeciw niewiernym.


IAR/Wojciech Cegielski, Kabul/MagM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.