Facebook Google+ Twitter

Bing alternatywą dla Google i Yahoo

1 czerwca 2009 Microsoft wprowadził na rynek nową wyszukiwarkę, która w przyszłości może stać się zagrożeniem dla najpopularniejszych search engines - Google i Yahoo. - Nie sądzę, aby pojawienie się Bing wpłynęło na to co robimy - uspokaja Eric Schmidt z Google.

 / Fot. screenJuż w listopadzie 2008 roku pojawiały się wzmianki o nowych planach Microsoftu, dotyczących ulepszenia wyszukiwarki Live Search. Wtedy kierownictwo firmy nie chciało potwierdzać tych rewelacji. Były to zapewne celowe zagrania, gdyż już w marcu br. ruszyły testy nowej wyszukiwarki.

Początkowa wersja nowego produktu, nazywała się Kumo i została poddana testom wewnątrz firmy. 2 marca br. dyrektor z działu rekrutacji Microsoftu, Satya Nadella, wysłała e-mail do wszystkich pracowników firmy z prośbą o testowanie nowego produktu.

Z początkiem czerwca świat internetu ujrzał Bing - innowacyjną wyszukiwarkę, rozszerzoną o niespotykane dotąd funkcje. Firma Microsoft wiąże z nią duże nadzieje, sądząc po kwocie przeznaczonej na kampanię reklamową. Jak podaje Reuters Microsoft wyda na promocję od 80 do 100 mln dolarów.

Ta kwota może świadczyć, że koncern z Radmond podjął próbę zmniejszenia monopolu Google w zakresie wyszukiwania. Do zagrożenia wysokiej pozycji Google jest bowiem jeszcze daleko, jeśli popularność utrzymuje na poziomie ponad 80 proc. Potwierdza to sama firma, która nie widzi zagrożenia dla swojego flagowego produktu. Szef Google, Eric Schmidt w wywiadzie dla telewizji Fox Business Network był spokojny: "To nie pierwsze zagrożenie ze strony Microsoftu. Robią to średnio raz na rok. Nie sądzę, aby pojawienie się Bing wpłynęło na to co robimy. W wyszukiwaniu chodzi o wszechstronność, świeżość, skalę działań i jak my to robimy. Trudno będzie im to skopiować."

Dyrektor generalny Google ma świadomość swojej siły: "Zajmujemy się wyszukiwaniem i dzięki naszym innowacjom odnosimy ogromne sukcesy." Schmidt zauważył także, że klientów nie zdobywa się wielomilionowymi reklamami tylko cierpliwie przez działanie i jakość.

Jak to w biznesie - każdy promuje swoje. W oświadczeniach prasowych na stronach internetowych Microsoftu, czytamy wypowiedź dyrektora generalnego Steve’a Ballmera: "Dzisiaj wyszukiwarki robią porządną pracę pomagając ludziom w sterowaniu siecią i znalezieniu informacji, ale nie robią wystarczająco dużo, aby umożliwić użytkownikom użycie informacji, które znajdują." Wg Ballmera w takim celu została stworzona nowa wyszukiwarka: "Bing jest ważnym krokiem naprzód w długoterminowych wysiłkach mających na celu dostarczać innowacje w wyszukaniu, aby umożliwić ludziom szybkie znalezienie informacji i wykorzystanie jej do wypełnienia zadań i podjęcia mądrych decyzji."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jest albo była jeszcze semantyczna Hakia !

Komentarz został ukrytyrozwiń

każdy kto chce cos znaleźć w tym całym wirtualnym świecie wchodzi na google nie sądzę żeby w najbliższym czasie taki gigant jak google który zaczynał w garażu i jet przykładem amerykańskiego snu o zielonych banknotach mógł coś stracić. Rachunek jest prosty
Każdy prawie komputer na świecie ma system Microsoftu
Większość użytkowników owego systemu korzysta z przeglądarek innych niż IE
A na tych przeglądarkach każdy wklepuje co rano google.com lub pl jak mu wygodnie.
JEdnak google ma w swojej teraźniejszej historii parę nieudanych dzieci ale i ma to swoje plusy. Jako jedna z niewielu firm uczy się na błędach i tak np powstaje gmail który trzyma bardzo wysoki poziom poczty. Nie widzę chwilowo zagrożenia ale czas pokaże :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

google zamiata takimi serwisami jak news i news timeline które jak dla mnie są nie do przebicia póki co, a jak uruchomią wave to w ogóle czapka dla konkurencji :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamysł był taki, aby oprócz newsa było coś więcej. Ale dziękuję za konstruktywne rady:) A co do wyszukiwarek, to chyba dobrze, że mamy większy wybór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry pomysł na tekst, ale wg. mnie można z niego sporo wyciąć (po skróceniu news sporo zyska) i przestawić akapity. Proponuje na początek wyeksponować krótką charakterystykę nowej wyszukiwarki, a później skonfrontować różne stanowiska. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

z Google nie wygrają, nawet jak będą ciut lepsi to i tak popularnością Googala nie przebiją

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za informację.

Microsoft to ZŁO : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.