Facebook Google+ Twitter

Bing chce zagrozić Google. Microsoft uruchamia Bing Business Portal

Microsoft chce zagrozić Google i stworzył swój odpowiednik Google Places i Google Street View. Gigant z Redmond celuje w klientów biznesowych. Ruszający właśnie program Bing Business Portal umożliwi firmom umieszczenie na mapach wizytówek, zdjęć i dodawanie specjalnych, mobilnych wersji stron internetowych.

 / Fot. materiały prasoweKlienci biznesowi będę mieli również możliwość dodawania swoich stron do katalogów. Dzięki programowi Bing Business Portal przedsiębiorcy będą mogli odpowiednio zarządzać udostępnianą treścią. Na przykład restauracje, oprócz zdjęć dodawać będą menu, informacje o promocjach i oczywiście zdjęcia.

To nie koniec naśladowania Google. We współpracy z Navteq, Microsoft będzie fotografował miasta i tworzył trójwymiarowe modele podobne do tych, które znajdziemy w Google Maps with Street View. Pierwszą metropolią ma być Londyn. Gigant chce fotografować głównie centra wielkich miast, zapowiada też, że StreetSide będzie zbierał minimalne ilości danych o mieszkańcach, czym zabezpiecza się przed skargami o naruszenie prywatności, które miało Google. - czytamy w Forbes.

Ruch Microsoftu zastanawia między innymi dlatego, że koncern niedawno złożył skargę w Komisji Europejskiej. Zdaniem firmy Steve'a Ballmera Google blokuje konkurencję, przez co uniemożliwia rozwój wyszukiwarki Bing.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.