Facebook Google+ Twitter

BioMedTech Silesia 2010 JUNIOR - indeksy i statuteki rozdane!

19 marca bieżącego roku w zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiologii odbyła się VII Konferencja Naukowa BioMedTech Silesia JUNIOR. Przebiegała ona w dwóch sesjach – młodzieżowej (gimnazjum, liceum) oraz studenckiej.

Publiczność zebrana w Fundacji Rozwoju Kardiologii w Zabrzu. / Fot. Mariusz Jakubowski/FRK19 marca bieżącego roku w zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiologii odbyła się VII Konferencja Naukowa BioMedTech Silesia JUNIOR. Przebiegała ona w dwóch sesjach – młodzieżowej (gimnazjum, liceum) oraz studenckiej. Młodzi ludzie zaprezentowali się na wysokim poziomie, za co zostali odpowiednio nagrodzeni, a zwycięzcy otrzymali szansę zaprezentowania swoich referatów na Międzynarodowej Konferencji Naukowej BioMedTech Silesia 2010, która będzie miała miejsce 26 marca również w Fundacji Rozwoju Kardiologii w Zabrzu.

BioMedTech Silesia 2010, to siódma edycja konferencji naukowej poświęconej postępom biotechnologii i bioinżynierii medycznej. Jej celem jest przede wszystkim wymiana doświadczeń oraz przegląd dorobku i potencjału badawczego zespołów akademickich oraz innych ośrodków badawczo-wdrożeniowych w kraju, które zajmują się tematyka bioinżynierii i biotechnologii medycznej.

Konferencja podzielona jest na kilka serii, są to: BioMedTech Silesia SENIOR, BioMedTech Silesia JUNIOR, BioMedTech Silesia DOKTOR, Międzynarodowa Konferencja Naukowa BioMedTech Silesia oraz Międzynarodowe Warsztaty Chirurgiczne.

Wczoraj w Fundacji Rozwoju Kardiologii w Zabrzu królowała młodzież. Od samego rana dwie gimnazjalistki, piętnastu licealistów i dziewięciu studentów przedstawiało swoje prace na temat postępów w bioinżynierii i biotechnologii medycznej, opisując konkretne metody, zwracając uwagę na ich wady i zalety, koszta, szanse na rozwój i nadzieję, jaką dana metoda niesie w rozwoju medycyny, inżynierii biomedycznej i biotechnologicznej.

Profesjonalnie i ze spokojem odpowiadali również na dociekliwe pytania zadane nie tylko przez innych uczestników konferencji, ale przede wszystkim znanych lekarzy i profesorów takich jak, między innymi: Dr Zbigniew NawratDyrektor Naukowy Konferencji, Centrum Doskonałości Nowych Technologii na Rzecz Leczenia Chorób Serca „ProCordis” (Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu), prof. dr hab. inż. Tadeusz Pustelny - Główny organizator i kierownik Centrum Doskonałości: "Metrological and Technological Centre of Optoelectronics and Acoustoelectronics", Dr hab. inż. Piotr Augustyniak - Katedra Automatyki AGH, kierownik Międzywydziałowych Studiów Inżynierii Biomedycznej, Kraków, i wielu innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Słowa uznania za piękne "wypracowanie". 5*.
Bardzo dobrze, że tak młodzi zajmują się konwencjonalnymi i nie... metodami związanymi z naszym zdrowiem i przyszłością ludzkości. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z artykułem zapoznałem się z grubsza, ale zdjęcia świetne:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, no... postarałaś się:) gratuluję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałam też wywiad z dr Nawratem i Dominiką Wolską, ale nie umiałam ich załadować :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.