Facebook Google+ Twitter

Biotechnologię z Gdyni przyjęto do sieci ScanBalt

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni przyjęto 4 września do nadbałtyckiego związku sieci SanBalt BioRegion zajmujących się biotechnologią.

ScanBalt BioRegion reprezentuje ponad 85 milionów ludzi, 60 uniwersytetów oraz 870 firm, którym bliski jest temat biotechnologii. Zostanie członkiem ScanBalt otwiera nowe, bardzo szerokie możliwości rozwoju współpracy i kontaktów z zagranicznymi partnerami. Zakres współpracy może sięgać zarówno transferu technologii, jak i aktywnej współpracy w regionie Bałtyku związanej z biotechnologią i jej pokrewnymi dziedzinami.

ScanBalt BioRegion to sieć 11 krajów. Wśród nich są: Norwegia, Szwecja, Finlandia, Estonia, Litwa, Łotwa, Dania, Islandia, północno zachodnia część Niemiec, Obwód Kaliningradzki, a teraz także Polska. Współpraca obejmuje regionalne związki tworzone przez uczelnie, szpitale, instytucje publiczne i przemysłowe oraz wiele innych ważnych instytucji potrzebnych do prawidłowego i prężnego funkcjonowania siatki na arenie międzynarodowej.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) planuje włączenie się w tworzenie sieci instytucji związanych z transferem technologii i innowacjami. Będzie nad tym pracował z nowymi partnerami ze ScanBalt BioRegion. PPNT to kilkanaście firm z branży biotechnologii oraz dziedzin pokrewnych, a także Laboratorium Biotechnologii i Ochrony Środowiska. Pracownia laboratoryjna zostanie również aktywnie włączona w działania ScanBalt BioRegion.

PPNT w Gdyni istnieje od ponad sześciu lat. W tym czasie miasto zapewniło sobie nowoczesna i efektywną infrastrukturę, która służy przedsiębiorcom do prowadzenia działalności pełnych innowacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe, zaiste... ciekawe (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.