Facebook Google+ Twitter

"Birdman", a może "Boyhood"? W Hollywood trwa gorączka oscarowej gali

"To tylko przewidywania, nic nie jest w tej imprezie pewne" - tłumaczyli dziennikarze amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC oceniając tegoroczne oscarowe typy. Ale, podobnie jak i inne ekipy, które tłumnie stawiły się już w Hollywood dziennikarze NBC też twierdzą, że w tym roku szczęśliwą literą dla najlepszego obrazu ma być "B". Typuje się bowiem niemal jako pewniaków do Oscarów filmy: "Birdman" i "Boyhood."

 / Fot. youtube/screenZarówno "Birdman", jak i "Boyhood" mają aż po osiem nominacji i to wśród tej dwójki ma się rozegrać ostateczny bój w kategorii "najlepszy film".

"Byłoby niespodzianką, gdyby żaden z tych filmów nie okazał się wielkim wygranym" - twierdzi Scott Feinberg, zajmujący się Oscarami od lat dla pisma "The Hollywood Reporter".

Zobacz także: Oscary 2015. 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Oscarach (wideo)

Ludzie z branży filmowej obstawiają 50 na 50 dla tych dwóch produkcji, jako na głównych zwycięzców oscarowej gali.
Początkowo stawce przewodził "Boyhood" po tym, jak spotkał się z dobrymi ocenami krytyków. Na finiszu jednak doganiał go, a kto wie, czy nawet już nie przegonił "Birdman", który dostał wyróżnienia m.in. od przedstawicieli środowiska amerykańskich aktorów i twórców filmowych.

Niejako w cieniu tej dwójki jest "American Sniper", ale za to już z przychodami 300 milionów dolarów. Takim wynikiem nie może się pochwalić żaden z innych siedmiu nominowanych w kategorii "najlepszy film".

"Prawda jest taka, że ludzie lubią oglądać transmisję z oscarowej gali jeśli jest tam obejrzany już przez nich film" - mówi korespondentka stacji CNBC w Hollywood Julia Boorstin. Dodaje, że tradycji stało się zadość: w tym roku znów padnie rekord jeśli chodzi o liczbę dziennikarzy, którzy relacjonować będą uroczystość wręczania Oscarów z Hollywood.Źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.