Facebook Google+ Twitter

Birma: cyklon, junta i propaganda

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-11 07:44

W Birmie państwowa telewizja pokazuje zdjęcia z akcji pomocy w rejonie delty Irrawaddy spustoszonej przez cyklon Nargis. Według państwowych mediów pomocy udziela tylko birmańskie wojsko.

Na zdjęciach odświętnie ubrani oficerowie armii birmańskiej przekazują niewielkie paczki równie odświętnie ubranym cywilom. Z państwowego przekazu telewizyjnego można się jedynie dowiedzieć, że opiekuńcza armia chroni ludność cywilną.

Nie bardzo wiadomo skąd pochodzi żywność i artykuły pierwszej potrzeby rozdzielane przez wojsko. Informacje o pomocy zagranicznej są bardzo skąpe i mówią jedynie o transportach przekazywanych z Chin, Rosji oraz krajów organizacji ASEAN. Jednocześnie władze nadal nie godzą się na przybycie masowych transportów z krajów zachodnich oraz na przyjęcie zachodnich ratowników.

Komentując to Nyo Ohn Myint (Njo On Mie) członek władz Narodowej Rady Związku Birmańskiego wyjaśnia, że reżim myśli wyłącznie o sobie, nie o innych. Zdaniem rozmówcy Polskiego Radia władze obawiają się, że wśród wysłanników zagranicznych organizacji humanitarnych mogą się znaleźć dziennikarze, którzy będą monitorować zachodzące w kraju procesy.

Eksperci ostrzegają, że opieszała i spóźniona pomoc doprowadzi do wybuchu epidemii chorób zakaźnych na terenach dotkniętych przez cyklon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.