Facebook Google+ Twitter

Birma: Kontrowersje wokół wyborów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-23 14:24

Birmańska opozycja zwróciła się do rządzącej krajem junty wojskowej o zgodę na spotkanie z przetrzymywaną w areszcie domowym demokratyczną działaczką Aung San Suu Kyi. Narodowa Liga na Rzecz Demokracji chce omówić ze swoją liderką kwestię uczestnictwa partii w tegorocznych wyborach powszechnych.

Ordynacja ogłoszona przez wojskowych na początku marca wyklucza z udziału w wyborach partie, których członkowie przebywają w więzieniach lub zostali skazani przez sądy. Tym samym opozycja chcąc wziąć udział w wyborach powinna skreślić z listy członków swą liderkę.

Część przywódców Ligi nie wyobraża sobie udziału w wyborach bez Aung San Suu Kyi w szeregach partii. Dlatego opowiada się za ich bojkotem. Tym bardziej, iż ogłoszone przez wojskowych prawo wyborcze łamie wszelkie standardy demokratycznych i przejrzystych wyborów.

Inni działacze partii twierdzą, iż bojkot wyborów będzie złym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu junta nie będzie musiała się liczyć z jakąkolwiek opozycją. Część komentatorów obawia się, iż obecna sytuacja może doprowadzić do rozłamu w szeregach Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji i w konsekwencji osłabić opozycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.