Facebook Google+ Twitter

Birma. Krajobraz po cyklonie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 18:06

Rangun, dawna stolica Birmy, jest w dużym stopniu zniszczona po przejściu cyklonu Nargis. Według informacji nadchodzących z Birmy, na obszarach dotkniętych cyklonem nie ma elektryczności, nie działają telefony. Władze kraju ogłosiły w kilku regionach stan wyjątkowy.

W Rangunie pozrywane są dachy domów, na ulicach znajduje się wiele powywracanych i porozbijanych samochodów. Zamknięte zostało międzynarodowe lotnisko w tym mieście. Przedstawiciele linii lotniczych informują, że loty zostaną wznowione być może jutro. Nie ma informacji o ofiarach, ale w rejonach nadmorskich wiele osób mogło ucierpieć w wyniku uderzenia fal kilkumetrowej wysokości.

Przejście cyklonu najprawdopodobniej zakłóci przygotowania do planowanego na 10 maja referendum konstytucyjnego w tym kraju. Obecnie żywioł przesuwa się na północny-wschód i dociera do Tajlandii. Na części terytorium tego kraju spodziewany jest wiatr dochodzący do 200 kilometrów na godzinę oraz intensywne opady deszczu grożące zatopieniem wiosek i małych osad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.