Facebook Google+ Twitter

Birma: Opozycja przeciw wyborom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 08:39

Regionalni działacze opozycyjnej birmańskiej Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji są przeciwni rejestracji partii w krajowej Komisji Wyborczej. Uważają, iż ze względu na niedemokratyczne prawo wyborcze ogłoszone przez juntę opozycja powinna zbojkotować wybory.

Przedstawiciele Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji z dwudziestu czterech ośrodków regionalnych zapowiedzieli, że nie wyobrażają sobie udziału w wyborach bez uczestnictwa w nich przywódczyni partii, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi.

Przebywa ona w areszcie domowym i zgodnie z prawem wyborczym, jako osoba skazana, nie ma prawa do udziału w wyborach. Jej macierzysta partia, by zostać dopuszczona do wyborów, powinna skreślić ją ze swych szeregów, podobnie jak i trzystu innych działaczy mających wyroki sądowe.

W tej sytuacji znaczna część aktywistów Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji opowiada się za zbojkotowaniem wyborów, które ich zdaniem mają na celu jedynie legitymizację rządów junty i które nie będą ani wolne, ani przejrzyste. Ostateczną decyzję w sprawie udziału w wyborach władze partii podejmą w końcu marca. Obserwatorzy obawiają się, iż obecna sytuacja może doprowadzić do podziałów w ugrupowaniu, które jak dotąd było najsilniejszą partią prodemokratyczną w Birmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.