Facebook Google+ Twitter

Birma: Opozycjonistka pozostanie w areszcie domowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 09:15

Sąd w Rangunie w Birmie odrzucił apelację przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi, w której jej prawnicy żądali zwolnienia laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z aresztu domowego.

Adwokaci opozycjonistki zapowiedzieli skierowanie sprawy do sądu wyższej instancji.

Prawnicy Aung San Suu Kyi przekonują, iż zgodnie z birmańskim prawem nie może ona być już dłużej przetrzymywana w areszcie domowym. W ciągu ostatnich dwudziestu lat opozycjonistka spędziła w areszcie domowym czternaście. Władze nie mogą nieustannie przedłużać nakładanego na nią aresztu domowego - twierdzą adwokaci.

W sierpniu Aung San Suu Kyi została skazana na trzy lata więzienia za rzekome naruszenie zasad przebywania w areszcie domowym. Junta złagodziła wyrok, zamieniając go na osiemnaście miesięcy aresztu domowego.

Rzeczywistym powodem przetrzymywania opozycjonistki w areszcie jest chęć uniemożliwienia jej udziału w przyszłorocznych wyborach powszechnych. Rządząca od ponad czterdziestu lat Birmą junta zapowiada ich przeprowadzenie, ale wyklucza w nich udział przedstawicieli opozycji. Wybory w Birmie są rzadkością. Ostatnie odbyły się w roku 1990.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.