Facebook Google+ Twitter

Birma: Partie prodemokratyczne jednoczą siły

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 12:19

Birmańskie organizacje, opozycyjne wobec rządzącej junty wojskowej, stworzą zjednoczony ruch prodemokratyczny. Deklarację taką złożyli przedstawiciele tych organizacji, po kilkudniowym spotkaniu na granicy birmańsko-tajlandzkiej.

Główne organizacje opozycyjne, opowiadające się za przywróceniem demokracji w Birmie, uznały, że bez stworzenia zjednoczonego frontu przeciw juncie nie uda się zmienić systemu społeczno-politycznego. Zdaniem opozycjonistów, przebywających na emigracji w Tajlandii i działających w Birmie, jednym z głównych zadań opozycji powinno być doprowadzenie do zmiany konstytucji, przyjętej w maju ubiegłego roku.

Opozycja jest przekonana, że ówczesne referendum zostało sfałszowane. Konstytucja utrwala władzę junty i pozwala jej na kolejne lata dyktatorskich rządów.

Działacze ruchów prodemokratycznych postanowili również, że istniejące w opozycji podziały polityczne i narodowościowe muszą zejść na dalszy plan, a priorytetem musi być doprowadzenie do demokratycznych przemian w Birmie.

Ponad czterdziestoletnie rządy wojska doprowadziły ten kraj do katastrofalnej sytuacji społecznej i gospodarczej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.