Facebook Google+ Twitter

Birmańczycy zmuszani do głosowania za swą konstytucją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 11:15

Birmańczycy uczestniczący w referendum konstytucyjnym za granicą zakończyli już głosowanie. W większości birmańskich placówek dyplomatycznych w Azji do głosowania dopuszczeni zostali tylko ci, co do których władze były pewne, iż będą głosowali za przyjęciem konstytucji opracowanej przez rządzącą juntę wojskową.

W Singapurze birmańscy dyplomaci nie wpuścili na teren ambasady Birmańczyków, którzy przyszli głosować ubrani w koszulki z napisem „Powiedz NIE". Do podobnych incydentów dochodziło w Kuala Lumpur, Bangkoku oraz Delhi. Birmańczycy pragnący głosować skarżyli się, że urzędnicy w placówkach dyplomatycznych utrudniali im udział w referendum.

Głosowanie rozpoczęło się także w samej Birmie, gdzie władze nakazały robotnikom z okolic Rangunu oddawać głosy w specjalnych punktach zlokalizowanych w fabrykach. Robotnikom zapowiedziano, że głosowanie przeciw przyjęciu konstytucji będzie równoznaczne ze zwolnieniem z pracy.

Birmańska opozycja jest przeciwna nowej konstytucji twierdząc, iż jest ona antydemokratyczna. Według międzynarodowych organizacji obrony swobód obywatelskich, przygotowania do referendum nie spełniają żadnych standardów uznanych za demokratyczne. Referendum planowane jest na 10 maja.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.