Facebook Google+ Twitter

BiS czyli Biznes i Sztuka

Nie od dziś wiadomo, że sztuka potrzebuje mecenasów. Tak było w naszym kraju i na świecie przez wieki. Tak jest i dzisiaj. Zwłaszcza sztuka przez wielkie S - niekomercyjna, potrzebuje wsparcia finansowego, o czym z całą pewnością wiedzą doskonale organizatorzy XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.

Dla wszystkich gra Salonowa Orkiestra Zdrojowa. Fot. Krzysztof Krzak / Fot. Krzysztof KrzakO festiwal troszczą się władze regionu świętokrzyskiego z wojewodą, Bożentyną Pałką-Korubą na czele, Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem, Starostą Buskim Jerzym Kolarzem, Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Piotrem Wąsowiczem, władzami sąsiednich gmin: Pińczów, Wiślica, Staszów, Ożarów. W tym roku "dostrzegł" buski festiwal także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

Jednakże podmiotów, dzięki którym XVI edycja festiwalu w Busku-Zdroju ma wyjątkowy charakter jest dużo, dużo więcej. Wśród nich jest wiele firm prywatnych. Mecenasem i Złotym Sponsorem Festiwalu jest Grupa PSB Polskie Składy Budowlane. Jej prezes, Mirosław Lubarski, w wywiadzie dla gazety festiwalowej (specjalny dodatek "Rzeczypospolitej") powiedział: - Mamy doświadczenie marketingowe i od paru lat zaangażowaliśmy się we wsparcie finansowe i organizacyjne Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku. Doradzamy, jak rozwinąć skrzydła festiwalu. (...) Pan dyrektor Artur Jaroń swietnie sobie radzi z nawiązywaniem artystycznych kontaktów, a my mamy świadomość, że bez wsparcia finansowego trudno ściągnąć naprawdę wielkie artystyczne sławy.W Sanatorium Marconi - koncert "Strauss Ensemble". Fot. Krzysztof Krzak / Fot. Krzysztof Krzak

To pewnie dzięki wsparciu PSB, PGE Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego, Zakładom SAS, Hydrogeotechnice, Fartowi, Trzuskawicy, Unimaxowi, Uzdrowisku Busko, Lotto, PSS Społem i wielu innym mógł do Buska przyjechać na niepowtarzalny koncert Nigel Kennedy, a także Hanna Banaszak, Konstanty Andrzej Kulka, Teatr Muzyczny z Kaliningradu, Piotr Paleczny, Alicja Węgorzewska - Whiskerd, Michel Bourdoncle, Pierre Hommage, Artur Dutkiewicz i Bogusław Kaczyński ze swoimi artystami z Grażyną Brodzińską na czele.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: sponsorzy PSB


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.